İskenderiye Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İskenderiye Uçak Bileti

iskenderiye-ucak-biletiİskenderiye Ucuz Uçak Bileti

İskenderiye geçmişten günümüze, her daim büyük imparatorlukların ilgisini çeken hem konum hem de doğal güzelliklere sahiplik açısından oldukça zengin bir Mısır kentidir. Şu an Mısır’ın en önemli sanayi şehirleri arasında yer alan bu kent aynı zamanda Mısır’ın en önemli ticaret limanıdır. Kahire’ye uzaklığı yaklaşık 183 km’dir. Bu sebeple ülke içi ulaşımda genellikle havayolu tercih edilmekte, her iki ilde de bulunan havalimanları sayesinde yolculuklar, mesafenin oldukça uzun olmasına rağmen kısa sürmekte ve yolculuklar daha konforlu ve güvenli geçmektedir.

Aynı zamanda ülke dışına olan yolculuklarda da deniz ulaşımının tercih edilmesine karşın havalimanı da son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir alternatif ulaşım yolu haline gelmiştir. Gelişen havayolları imkânları İskenderiye’nin bu sebeple her yıl turist trafiğini artırmakta ayrıca sıkışan ticaret ulaşımın da rahatlatmaktadır.

Siz de ister tatil için isterseniz de iş amaçlı yaptığınız gezilerde olsun İskenderiye’ye kolayca seyahat etmek için sitemizde yer alan alo bilet hattı üzerinden bilet aratabilir, kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca bütçenize en uygun bileti de yine sitemizden satın alabilirisiniz.

İskenderiye Havalimanı

İskenderiye Havalimanı, İskenderiye şehir merkezinin yaklaşık olarak 7 km kadar güneydoğusunda bulunmaktadır. Ayrıca 40 km uzaklıkta ise bir başka havalimanı olan Borg El Arab Havalimanı yer almaktadır.

Havalimanı 2011’deki geliştirmeler sayesinde şu an ülke sınırlarında bulunan en büyük kargo kapasite terminaline sahiptir. Ayrıca 3400 metre uzunluğunda olmak üzere asfalt kaplama tek bir piste sahiptir.

İskenderiye Hakkında Genel Bilgiler

İskenderiye, Akdeniz Havzası’nda yer alan Mısır’ın, Kahire’den sonra en büyük kentidir. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz ticaret şehri olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca 4,1 milyonluk nüfusu ile de en büyük yerleşkeler arasına girmiştir.

Her ne kadar ticaret şehri de olsa İskenderiye birçok tarihi ve doğal güzelliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Antik dönemden kalma İskenderiye Kütüphanesi, Antik Bay Kalesi ve özellikle en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan İskenderiye Feneri, kentte gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Ayrıca dünya çapında bir üne sahip olan falafel ve kuşeyri de mutlaka tadılması gereken lezzetlerdir.

Sizin de yolunuz bu mükemmel şehre düşecek olursa eğer biletinizi www.alobilethatti.com adresinden kolayca bulabilir, yine uygun fiyatlarla uçak bileti satın alıp, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.