İskenderun Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İskenderun Uçak Bileti

hatay-ucak-bileti1974 yılında Türkiye’ye katılan İskenderun, kısa zamanda Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri haline gelmiştir. Çünkü hem Akdeniz’e kıyısı olması hem de ülkenin Ortadoğu ile bağlantısını sağlıyor olması Hatay ve İskenderun’unun önemini yeterince göstermektedir.

Özellikle son dönemlerde uluslararası ticaretin gelişmesiyle önemini tekrar gündeme getirmiş, bu bölgede ticaret ve ulaşımın gelişmesi hız kazanmıştır. Özellikle iç bölgelerle olan ulaşım hem ticaretin yapılmasında hem de bölgenin ziyaretçi kazanması bakımından oldukça önemlidir.

Bölge genel olarak dağlık olmamasına rağmen demiryolu ulaşımının bölgede fazla geliştiği söylenemez. Bunun yanı sıra denizyolu dış ulaşımda önemli olmaktayken iç ulaşımda ise fazla tercih edilememektedir. Karayolu ve havayolu ise bu bakımdan hem bölgenin hem de yurt dışı ulaşımı bakımından iki seçeneği olarak kalmıştır.

Havayolu ulaşımı şu aşamada karayoluna alternatif olarak tercih edilmektedir. Hem zamandan tasarruf sağlaması hem rahat bir yolculuk sunması hem de güvenli olması sebebiyle genellikle iç bölgeler arası sıkıcı ve uzun karayolu yerine güvenli ve hızlı havayolu tercih edilmektedir.

Özellikle sitemizde yer alan alo bilet hattı sayesinde İskenderun, Hatay ve diğer iller arası ulaşım oldukça kolay hale gelmiştir. Sefer sayıları, saatler ve genel bilgileri de içeren site içeriği sayesinde kendinize en uygun bileti çok aramadan rahatlıkla bulabilirsiniz.

İSKENDERUN’A EN YAKIN HAVALİMANI

Hatay’ın Türkiye’ye katılmasıyla beraber bu bölgedeki gelişmeler de hızlanmış, ilçeye gerekli yatırımlara da başlanmıştır. Bunlardan biri şüphesiz ulaşımın sağlanmasında önemli olan bir hava limanının inşası olmuş bu sebeple de çalışmalara başlanmış ve Hatay Havalimanı 2007’de faaliyete açılmıştır. Daha önceleri İskenderun’da da bir havalimanı açılmış fakat çeşitli sebeplerle burada ulaşım faaliyetlerine başlanamamış, ardından da Hatay Havalimanı’nın inşaatına başlanmıştır.

Hatay Havalimanı, İskenderun’a 45 km ve şehir merkezine de yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. İskenderun’a en yakın havalimanıdır. Önceleri sadece iç hat seferleri bulunan havalimanı daha sonra dış hat seferlerine başlamış ve ilk seferler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne olmuştur.

Geniş bir alana kurulu olan havalimanı 3000 x 45 km’lik bir beton piste sahiptir. Daha sonraları yenileme çalışmaları sebebiyle 2011 yılında yeni iç ve dış hizmet binaları açılmış ve havalimanı geliştirilmiştir.

İSKENDERUN HAKKINDA GENEL BİLGİLER

İskenderun Hatay ilimizin on beş ilçesinden biri olmakla beraber nüfusu 246 bindir. Selevkos, Roma, Memlük gibi önemli devletlerin himayesinde bulunmuş fakat 1939’da Türk Ordusunun bölgeye gelmesi ile Türkiye’ye katılmıştır.

En eski yerleşim birimlerinden olan İskenderun özellikle Fenikelilerin bıraktığı ve şu anda da en sık ziyaret edilen yerlerin başında gelen Kinet Höyük Kalıntıları gelmektedir. Halen bu bölgede arkeolojik yapılmakta ve turistlerce bu bölge oldukça fazla ilgi görmektedir. Fakat gezilmesi gereken yerlerin başında mutlaka Cin Kulesi ve Payas Kalesi de yer almalıdır.

Ayrıca kendine has lezzetleri olan İskenderun’da en çok tercih edilen ve sevilen yemeklerin başında Tereyağlı Humus ve Kabak Yoğurtlama gelmektedir.

Son olarak ise hem İskenderun hem de Hatay’dan yapacağınız havayolu seyahatleri için alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitede yer alan kampanyalardan kendinize en uygun uçak biletini bulabilirsiniz.