İslamabad Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İslamabad Uçak Bileti

islamabad-ucak-biletiİslamabad Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak bileti alışverişlerinde birçok kişi Alo bilet hattı sitesi üzerinden alışverişlerini gerçekleştiriyor. Bu alışverişlerde, erken rezervasyon avantajları ile birlikte ucuz uçak bileti alma imkânları ortaya çıkıyor. Bunun için siteye girdikten sonra bilet arama işlemini gerçekleştirerek kısa süre içerisinde sizler için uygun olan tüm uçak biletlerini rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Sonrasında bu bilet seçenekleri arasından istediğiniz biletleri farklı ödeme seçenekleri ile satın alma imkânınız bulunuyor.

İslamabad Hakkında Bilgiler

Pakistan’ın başkenti olan İslamabad, ülkenin en gelişmiş ve modern kentidir. Henüz tarihi çok eskiye dayanmıyor olsa da şehir kısa süre içerisinde kendisini hızla geliştirerek günümüzdeki halini almıştır. Bu doğrultuda yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçi alır.

İslamabad Nüfusu: 689.249

İslamabad Yüzölçümü: 906 km2

İslamabad Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehirde yerleşim oldukça eskidir. Şehrin kurulduğu dönem 1960 senesi olarak görülüyor olsa da bölgede eski dönemlerden beri yaşayan çok sayıda kişi bulunur. Yakın tarihimizde kurulan şehir, tamamen dağlarla çevrili olduğundan oldukça güvenlidir. Herhangi bir savaş durumunda savaşın yönetilebileceği ve üst düzey kişilerin rahatlıkla sığınabilecekleri bir şehir olması sebebiyle kurulmuştur. Bu özelliği sebebiyle de Pakistan’ın başkenti olarak belirlenmiştir.

İslamabad’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehir, dağlarla çevrili olması sebebiyle karasal iklimin etkisi altında bulunmaktadır. Mevsimlerin tamamı şehirde belirgin bir biçimde yaşanmaktadır. Asya kıtasında yer alan şehir, yaz aylarında oldukça sıcaktır. Sıcaklıklar 30 derecenin üzerine kadar çıkar ve bu dönemde öğle saatlerinde dışarı çıkan kişiler zorluk yaşayabilir. Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte sıcaklıklarda düşüşler görülmeye başlar. Sıcaklıklardaki bu düşüşler kış aylarında hızlanır ve sıcaklık 0 derecenin altına iner. Bu dönemde kar yağışıyla birlikte şehirde yaşam oldukça zor olmaktadır.

İslamabad’ın Lezzeti Yemekleri

Uçak bileti ile şehre giden kişiler yemek konusunda çok fazla sıkıntı yaşamazlar. Ülkemize benzer bir özellik olarak baharat kullanımı oldukça fazladır. Genellikle yemeklerin lezzeti baharat ile verildiği için ülkemizden şehre giden kişiler yemeklere alışmakta bir sorun yaşamaz. Şehirde et tüketimi oldukça fazladır. Hem tavuk hem de kırmızı et bolca tüketilir. Özellikle bu ürünler kullanılarak hazırlanan Biryani isimli yemek şehre gidildiğinde kesinlikle denenmesi gereken yiyecekler arasında yer almaktadır.

İslamabad’ın Gezilecek Yerleri

Şehre gidildiğinde dini yapılar, gezilmesi gereken yerler arasında ilk sırada yer alır. Faysal Cami, dünyanın en büyük camilerinden birisidir. 75.000 kapasiteli bu yapı hem mimari hem de dini yönden kusursuzdur. Şehirde yer alan müzeler, bölgede ki eski yaşantıdan izler taşımaktadır. Müzeler, oldukça uygun fiyatlara ziyaret edilebilir. Online uçak bileti alarak şehre giden kişiler bu mekânları gezdikten sonra Rawal Gölü’nü ziyaret edebilir. Burada rahatlıkla dinlenme imkânı bulan kişiler bu alanda yemek yiyebilecekleri bir alan da bulabilirler. Şehrin en önemli doğal güzelliği olarak bu göl gösterilebilir.