İsrail Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İsrail Uçak Bileti

israil-ucak-biletiİsrail’e Bilet

İsrail’e gidecek olan kişiler genellikle iş amaçlı yolculuklar gerçekleştirirler. Turizm amaçlı yapılan geziler genellikle kısıtlı seviyede gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada kişiler genellikle Kudüs ya da Tel Aviv’e yolculuk etmektedirler. Uluslararası alanlarda ülkenin başkenti olan Tel Aviv ülkenin en büyük ikinci şehridir. İsrail başkenti olarak Kudüs’ü göstermektedir ancak bu uluslararası arenada kabul görmez. Her ne kadar iki şehir arasında hangisinin başkent olduğu tartışmaları sürüyor olsa da tartışılmayacak konu ülkenin en önemli iki şehrinin Tel Aviv ve Kudüs olduğudur. İsrail uçak bileti alan kişiler genellikle ülkenin en büyük havalimanı olan Ben Gurion Havalimanı’na iniş yaparlar.

İsrail Ben Gurion Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda tren hattı, otobüsler ve taksiler kullanılmaktadır. Bu seçenekler arasından kişiler istedikleri tercihi yapabilirler. Fiyatları incelendiğinde otobüsler en uygun fiyatlarda hizmeti sunan taşıtlardır. Bunun yanı sıra şehir hakkında çok fazla bilgisi olmayan kişiler otobüsler ile şehirde gezinmeyi tercih etmezler. Bu sebeple de genellikle taksiler kullanılmaktadır. Kısa süre içerisinde taksiler ile havalimanına ulaşım sağlanabilir.

İsrail Ben Gurion Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İsrail uçak bileti alarak Tel Aviv’e inen kişiler araç kiralama seçeneklerini de değerlendirmektedirler. Bu aşamada isterlerse henüz yolculuklarını gerçekleştirmeden havalimanında yer alan araç kiralama firmalarından rezervasyon işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun sonrasında havalimanına iniş yaptıklarında da kendilerini karşılayan bir araç olacaktır. Eğer bu seçenek değerlendirilmek istenmezse havalimanına ulaşımda tercih edilen toplu taşıma araçları da kullanılabilir.

İsrail Tel Aviv Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Ülkenin en büyük havalimanı olan Ben Gurion Havalimanı, ismini ülkenin ilk başkanından almaktadır. Yılda 16 milyonun üzerinde yolcuya ev sahipliği yapan havalimanı, oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. 1936 senesinde inşa edilen havalimanı bölgenin en önemli ulaşım noktalarından birisi olarak kurulmuştur. Bunun sonrasında da gelişimini her zaman devam ettiren havalimanı sonrasına İsrail’in en çok tercih edilen havalimanı olarak listede yerini almıştır.

Ucuz İsrail Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İstanbul’dan İsrail’e gidecek olan kişiler için her iki havalimanından da Türk Hava Yolları’nın seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler ile birlikte 1 saat 25 dakika gibi çok kısa bir sürede ulaşım sağlanabilir. Dünyanın en güvenli ulaşımı olan havayolu ulaşımı aynı zamanda bu kadar kısa sürede ulaştırdığından en iyi ulaşım seçeneği olarak görülmektedir. Bu ulaşım seçeneğini değerlendirmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı sitesine girerek bilet alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Bunun için bilet arama kısmından gidecekleri yeri ve tarihi seçmeleri yeterli olacaktır. Bu sayede kişilerin karşısına onlarca farklı seçenek çıkar. Bu seçenekler arasından seçim yapmak çok zor olmamaktadır. Rahatlıkla uçuşların tüm bilgisini gören kişiler kıyaslama işlemini de çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bunun sonrasında da ödeme işlemleri ile biletler alınır.