İstanbul – Almaty Uçak Bileti | AloBiletHatti.com

İstanbul – Almaty Uçak Bileti

almati-ucak-biletiİstanbul’dan Almaty’ye Uçakla Seyahat Etmenin Yolları

Kazakistan’ın en renkli şehirlerinden birisi olan Almaty’ ye İstanbul üzerinden gitmenin en kolay yollarından birisi havayolu ulaşımıdır. Havayolu üzerinden kısa sürede İstanbul’dan Almaty’ye ulaşım sağlanabiliyor. Bu yüzden birçok kişi İstanbul – Almaty uçak bileti olanaklarından yararlanarak seyahatlerini uçak ile gerçekleştiriyor. Havayolu şirketlerinin tamamı yolculuk süresi boyunca yolcularına farklı ikramlarda da bulunuyor. Ayrıca havayolu ulaşımı, ulaşım konusunda en güvenilir seçeneklerden birisidir. Tüm bu nedenlerden dolayı sizler de İstanbul’dan Almat’ye gitmek için havayolunu tercih edebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul için en önemli havalimanlarından birisi olduğundan dolayı, ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Havalimanına gitmek için otobüs ve metro gibi ulaşım araçları kullanılabildiği gibi, şehir içerisindeki otobüs ve deniz otobüsü kullanılarak da rahatlıkla kent merkezinden havalimanına ulaşım sağlanabilir. Ayrıca konforlu ve rahat bir şekilde havalimanına gitmek isteyen kişiler ise havalimanı transfer hizmetlerinden yararlanarak kısa sürede havalimanına gidebilirler.

Almaty Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Almaty Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için ise aynı şekilde otobüslerden yararlanılabiliyor. Havalimanı önünden kalkan otobüsler sayesinde kısa sürede kent merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Bunun dışında günün her saati taksileri kullanarak da Almaty şehir merkezine ya da istenilen bir adrese ulaşım sağlanabiliyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

İstanbul Atatürk limanı sadece İstanbul için değil, aynı zamanda ülke içinde oldukça önemli bir havalimanıdır. İlk havayolu ulaşımının yapıldığı Atatürk havalimanı, ülkenin en büyük ve en işlek havalimanı olma özelliğinin yanı sıra, dünyadaki havalimanları arasında da ilk sıralarda yer alıyor. Bu yüzden havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 60 milyonun üzerindedir. Birbirinden önemli havayolu şirketlerinin her gün uçak seferi düzenlediği havalimanında iç ve dış hatlarda çok sayıda uçak iniş ve kalkış yapıyor. Havalimanı ayrıca, araçla havalimanına gelen yolcuların araçları için büyük bir otoparka da sahiptir.

Almaty Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Kazakistan’ın en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan Almaty Havalimanı, kent merkezine 18 km uzaklıktadır. Bu yüzden havalimanından şehir merkezine ulaşım rahatlıkla yapılıyor. Yolcu kapasitesi olarak oldukça yoğun çalışan havalimanı yıllık olarak 2 milyondan fazla yolcusuna havayolu hizmeti veriyor. Tamamen sivil statüde hizmet veren havalimanın 1931 yılında açılmış, o tarihten bu yana yolcularına iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir.

Ucuz İstanbul – Almaty Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Alobilethatti.com olarak uzun yıllardan bu yana yolcularımıza hizmet veren internet sitemizde, sizlerde başta İstanbul – Almaty olmak üzere birçok destinasyon için çok ekonomik fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz. Alo bilet hattı ana sayfasındaki arama alanı sayesinde istediğiniz uçuşları tek bir tıkla anında ekranınızda bulabilir, aynı şekilde birkaç adımda biletlerinizi internet üzerinden satın alabilirsiniz.