İstanbul Amasya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Amasya Uçak Bileti

istanbul-amasya-ucak-biletiİstanbul Amasya Uçak Bileti

İstanbul, Amasya iline kara yolu üzerinden 677 km uzaklıktadır. Bu uzaklık saat açısından bakıldığında 7.30 saate denk gelmektedir. Bu noktada tercih edilen ilk ulaşım biçimi hava yollarıdır. Hava yolları ile 596 km yolu 1 saat 15 dakikada kat edebilmeniz mümkündür.  Kara yollarına nazaran hava yolları çok daha konforlu, rahat ve hızlı bir yolculuk imkânı sağlamaktadır. Geçmişe nazaran hava yolları ulaşımı artan teknoloji ve firmalar arasındaki rekabet sonucunda her kesime hitap eden ve bütçeye uygun bir tercih olmaya başlamıştır. Cebinize en uygun uçak biletini çok basit adımlarla elde edebilmeniz açısından alo bilet hattı sitemizi ziyaret ederek İstanbul Amasya üzerinden yapılan saferler hakkında bilgi edinebilir, kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Amasya Havalimanı

Tarihi 1950’li yıllara kadar uzanan Amasya hava limanı 2008’de yapılan ve yaklaşık olarak 13 ay süren bir çalışma neticesinde hava trafiğine hizmet vermeye başlamıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda yolcuların seyahat işlemlerini halledebilecekleri 840 metrekarelik terminal binasına, 1200 metrekare genişliğinde kaza yangın binasına, yaklaşık 200 metrekarelik ısı güç, su ve giriş kontrol binasına ve 20 bin metrekare genişliğinde açık alana sahiptir. Amasya Havalimanı şehir merkezine 47 km yakınlıkta olması ile birlikte birçok ulaşım ve servis imkânına da sahiptir. İstanbul hava limanı üzerinden birçok yolcuya ev sahipliği yapan Amasya hava limanı yolcularına gereken hizmeti vermek adına gereken tecrübeye ve deneyime sahip çalışanlarıyla yıllardır hizmet vermektedir.

Amasya Hakkında Genel Bilgiler

Amasya gerek tarihçesi, gerek kültür zenginlikleri, gerekse coğrafi çeşitlilikleri açısından oldukça zengin ve köklü bir ilimizdir. Amasya denilince akla ilk gelen elma değildir elbette. Amasya Müzesi geçmişi M.Ö. 2000’li yıllara ait birçok tarihi eserin sergilendiği onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olan Amasya’nın vazgeçilmez duraklarından bir tanesidir. Amasya Kalesi de Amasya’nın en gözde tarihi duraklarından bir tanesidir. Harşene Dağı adı verilen dik kayalıklar üstüne kuru kalenin dört kapısı vardır. Kalede bulunan  tarihi M.Ö 300’lü yıllara dayanan merdivenlerle Yeşilırmak nehrine ve kral mezarına ulaşabilirsiniz. Saymakla bitiremeyeceğimiz tarihi güzelliklerinin yanında Amasya mutfağıyla da kendine has çeşitliliklere sahiptir. Elmanın yanı sıra kiraz, şeftali ve bamyası da oldukça meşhur. Toyga çorbası, buğday yarması ve baklalı dolma Amasya’nın şöhret sahibi bir diğer lezzetlerinden. Hava yolu ulaşım alanında uzun yıllardır hizmet veren alo bilet hattı sayesinde cebinize en uygun bileti, çok basit ve kolay bir yolla sitemizden elde edebilirsiniz. Yıllardır Amasya iline sefer düzenlemekte olan firmamız birçok yolcuya bu imkânı sağlamış olup verdiği hizmetle müşterilerinin takdirini toplamıştır.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden alacağınız İstanbul Amasya uçak bileti sayesinde tasarruf ederek yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.  En uygun uçak biletini elde etmek için yapmanız gereken tek şey sitemizin üst kısmında bulunan arama motorunu kullanarak İstanbul Amasya uçak bileti aramasını gerçekleştirmektir. Bu sayede biletinizi temin edebilir güvenilir firmamız eşliğinde yolculuğunuz keyfini sürebilirsiniz.