İstanbul Ankara Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Ankara Uçak Bileti

ankara-ucak-biletiİstanbul Türkiyenin kalabalık illleri sıralamasında en iyi yerde yer almaktadır. Finansal anlamda bir çoğu büyük olan firmaların işletildiği şehirdir. Finans merkezi adı altında da büyük holdingler ve işletmeler yer almaktadır. Eski dönemlerde bir çok imparatorluk ve uygarlığa başkentlik yapmıştır. Tarihi anlamda öne gelen bazı noktaları şunlardır.

En Önemli Gezilmesi Gereken Yerleri; Sultanahmet Camii, Eminönü Bölgesi, Karaköy, Beyoğlu, Eyüp, Taksim, Balat, Fener, İstanbul Boğazı, Çamlıca ve Adalardır.

Avrupa sıralamasına göre nüfus bakımından belediye sınırları göz önüne alındığında 1. dir. Dünyada, iktisadi büyüklük açısından 34. sırada yer almaktadır.

Türkiyenin Kuzey Batısında yer alan İstanbul, Kıyı olarak Marmara denizine paraleldir. İstanbul’u Dünyada tek yapan bir özelliği bulunmaktadır. İki ayrı kıta üzerine kurulmuş olan topraklara sahiptir. Bu özelliği ile her yıl tüm dünyadan milyonlarca turist çekmektedir.

Başkent Ankara, büyüklük ve nüfus olarak Türkiye’nin 2. büyük ilidir. Dünyada ise bu ölçüler göz önüne alındığında 38. sırada yer almaktadır. Coğrafi olarak, iç anadoluda yer alan Ankara, bir çok şehrimize merkez konumundadır. Dolayısı ile bir çok uçakla seyehat eden yolcular Ankara üzerinden aktarmalı veya aktarmasız olarak gitmek istedikleri illere uçakla seyahat edebilirler.

Hem İstanbul, hemde Ankara Uçakla Seyahat eden kişilerin en çok yer aldığı iller arasında en başta yer almaktadır. Yolcular uçak biletlerini Alo Bilet Hattı sitesi üzerinden İstanbul Ankara olarak alabilir ve uçak seferlerini gerçekleştirebilirler.

En uygun fiyatlara İstanbul Ankara Uçak Bileti alma şansını yakalamak için, üstteki bilet sorgulama alanını kullanarak ve kampanyaları inceleyerek biletlerinizi 2 kolay adımda alabilirsiniz.