İstanbul - Balıkesir Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Balıkesir Uçak Bileti

balikesir-ucak-biletiİstanbul’dan Balıkesir’e doğru yola çıkmak isteyen bir yolcu kara yollarını kullandığı takdirde 302 km gibi bir yolu kat etmesi gerekmektedir. Toplamda 4 saat 22 dk sürecek olan bu yolculuğun hava yolu ile çok daha kısa sürmesi mümkündür. Günümüzde en değerli şey olan zamanımızı çok daha verimli kullanmak adına ve yolcuğumuz daha konforlu bir hale getirebilmek adına ilk tercih bu olacaktır. Bildiğiniz üzere kara yolu ile seyahat etmenin belli başlı sıkıntıları mevcuttur. Özellikle sağlık problemi yaşayan insanlar bu konuda büyük sıkıntı çekmektedirler. Hava yollarını kullanarak İstanbul’dan Balıkesir’e 177 km yolu 44 dk gibi kısa sürede geçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey alo bilet hattı sitemizi ziyaret etmek. Firmaların İstanbul Balıkesir uçak bileti kampanyalarından yararlanmak üzere bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Balıkesir Hava Limanı

İlk kez 1997 yılında hizmet veren Balıkesir’in Erdemit ilçesinde bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından işletilene bir havaalanıdır. Erdemit ilçe merkezine 4 km yakınlıkta olan hava limanının pist uzunluğu 3 bin metre genişliği 45 metredir. İlk etapta 320 metrekarelik terminal binasına sahip olan hava limanı Temmuz 2011 yılında yapılan ihale sonucu 2014 yılında 30 bin metrekare yeni terminal binası ile faaliyet göstermeye başlamıştır. Şu anda yolcuya açık alanı da toplamda bin 600 metrekaredir. Konumu gereği birçok tatil merkezine ve turistik işletmeye oldukça yakındır.

Balıkesir Hakkında Genel Bilgiler

Marmara kıyı sahil şeridine 175 km, Ege kıyı sahil şeridine 115 km uzanan ve oldukça geniş bir sahili bulunan Balıkesir’in kendisine bağlı toplamda 22 adası mevcut. Yılda yerli ve yabancı ortalama 3 milyon turiste ev sahipliği yapan Balıkesir tam bir turistik cennet niteliğinde. Deniz güvenliğini simgeleyen ve yabancı turistlerin dikkatini çeken 19 mavi bayraklı plajı bulunan Balıkesir birçok doğa harikasına da ev sahipliği yapmaktadır. Kazdağları’nın bitki örtüsü ve yapısı dünyanın sayılı ekosistemine sahip doğal güzelliklerinden sadece bir tanesidir. Elbette ki Balıkesir’den bahsederken Kuşcenneti  Milli Parkından bahsetmemek olmaz. Yerli yabancı turistlerin ilgi odağı olan bu park a sınıfı Avrupa Diplomasına sahip ender güzelliklerden. Turistik güzellikleriyle ön plana çıkan Balıkesir’de ayrıca birçok müze ve tarihi kalıntı bulunmaktadır. Mutfağıyla da oldukça zengin olan Balıkesir’ideDüğün Çorbası, Hoşmerim, Keşkek, Zerde, Tirit ve Balıkesir Kaymaklısı denenmesi gerek lezzetlerdendir. Türkiye’nin en iyi hizmet veren online bilet sitesi alo bilet hattı üzerinden tüm bu eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz. Firmamız Balıkesir iline birçok yolcunun ulaşımını sağlamış ve takdirini toplamıştır.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden size en uygun uçak biletini seçebilir keyifli yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Üst kısımda bulunan arama motoruna İstanbul Balıkesir uçak bileti yazarak biletinizi temin edebilirsiniz.