İstanbul - Bursa Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Bursa Uçak Bileti

bursa-ucak-biletiİstanbul her ne kadar Bursa iline yakı olsa da trafik ve kara yollarının zorluğu açısında mesafe kat etmek bir o kadar zorlaşmaktadır. İstanbul ile Bursa arasındaki kara yolu mesafesi 156 km olup bu yolun zaman açısından ortalama ulaşım süresi 3 saate tekabül etmektedir. Hava yollarını tercih eden yolcular içinse süre ve mesafe çok daha kısalmaktadır. İstanbul ilinden Bursa iline hava yollarını kullanarak seyahat etmek isteyen bir yolcu 92 km yolu yaklaşık 35 dk gibi kısa bir sürede aşabilmektedir. Bu noktada bütçenize en uygun bileti alo bilet hattımızı kullanarak sitemiz üzerinden temin edebilir, firmaların İstanbul Bursa uçak bileti kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Bursa Havalimanı

İlk etapta askeri hava üssü olarak kullanılan daha sonrasında da sivil hava trafiğine açılan Bursa Yenişehir Havalimanı’nın kuruluşu 1944 yılına dayanmaktadır. İlave tesislerin eklenip gerekli kullanım koşullarına ulaşması sonucu hava limanının sivil halka açılışı Kasım 2000 tarihinde gerçekleşmiştir. İl merkezine 50 km uzaklıkta olan hava limanında iki adet beton kaplama pist bulunmaktadır. Uzunlukları 3000 m genişlikleri 30 ve 45 m olan pistlerin boyutu büyük gövdeli kargo, yolcu uçakları için elverişlidir. 10 bin metrekare otopark, 5600 metrekare terminal ve yolcuya açık alana sahip olan Bursa Yenişehir Havalimanı yıllık otalama 1,5 milyon yolcuya ev sahipliği yapmaktadır.

Bursa Hakkında Genel Bilgiler

Bursa, yüzlerce yıl Osmanlı İmparatorluğu’nun güzide şehri olmuş olup bu sebepten ötürü coğrafyasında birçok cami ve türbe gibi tarihi eserler barından kültür kokan bir şehir olduğunu ispatlamış nadide illerimizden bir tanesidir. Birçok eserin sergilendiği Bursa Kent Müzesi bu noktada şehrin ilk duraklarından bir tanesidir. En bilinen yapıları Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Emir Sultan Camisi ve Türbesi, Yeşil Cami olsa da daha birçok tarihi cami ve türbeye ev sahipliği yapmaktadır. Turistik yönüyle de oldukça ilgi çekici olan Bursa ilinde Uludağ kayakçıkların başlıca ziyaret noktası olmuş olup doğası ve güzelliği ile nam salmıştır. Birçok otel ve konaklama imkânına sahip olan Uludağ’da tatil yapmak her bütçeye uygun tatil paketlerinden yararlanmak mümkün. Ayrıca kestanesi ile meşhur olan ilimizde öne çıkan diğer lezzetler olan İskender kebabı, İnegöl köftesi ve sütlü kadayıf denenmesi gereken başlıca lezzetler arasında yer almaktadır. Sizde bütün bu güzelliklerden faydalanmak adına bütçenize en uygun bileti alo bilet hattı sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi online bilet satış sitesi olan firmamız İstanbul’dan Bursa iline düzenlenen seferlerde sunmuş olduğu hizmet ve kampanyalar ile müşterilerinin takdirini toplamıştır.

Alo Bilet Hattı üzerinden temin edeceğiniz İstanbul Bursa uçak bileti sayesinde tasarruf ederek keyifli seyahatin tadını çıkarabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama motorunu kullanarak İstanbul Bursa uçak biletinizi temin edebilirsiniz.