İstanbul Eskişehir Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Eskişehir Uçak Bileti

eskisehir-ucak-biletiİstanbul konumu gereği diğer birçok ile uzak bir ilimizdir. Oldukça yoğun bir trafiğe sahip olan İstanbul ilinden bir başka ile ulaşım da oldukça sıkıntılıdır. İstanbul’dan Eskişehir’e gitmek isteyen bir yolcunun kara yollarını tercih etmesi takdirde 322 km’lik bir yolu aşması gerekmektedir. Bu da ortalama 4 saatlik bir süre zarfında anca gerçekleşebilir. Öte yandan hava yollarının çok daha elverişli olduğunu düşünebiliriz. Günümüz şartlarında her kesime hitap eden hava yollarını kullanarak bir yolcu 191 km hava yolunu kullanarak 45 dk gibi kısa bir sürede Eskişehir iline varabilmektedir. Alo bilet hattımız ile sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz İstanbul Eskişehir uçak bileti sayesinde çok daha güvenli, konforlu ve hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz. Üstelik firmaların düzenlemiş olduğu kampanyalardan yararlanabilir, yolculuğunuzu uygun biletler ile çok daha masrafsız bir hale getirebilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı

Eskişehir’de henüz aktif olarak hizmet veren bir hava limanı bulunmamaktadır ancak komşu illerden Ankara Esenboğa havalimanı Eskişehir iline oldukça yakın olduğundan yolcular burayı tercih etmektedirler. Ankara Esenboğa Havalimanı Ankara’ya hizmet veren uluslar arası bir havalimanıdır. Akyurt ve Çubuk ilçe sınırları içerisinde bulunan havalimanının şehre uzaklığı 28 km’dir. 1955 yılından bu yana hizmet veren havalimanının işletmesi Devlet Hava Meydanları İşletmesinden TAV Havalimanlarına verilmiştir. İç ve dış hatları bir arada bulunan ilk havalimanı olana Ankara Esenboğa Havalimanı ülkenin 4. büyük havalimanıdır. 2009 yılında kategorisinde en iyi havalimanı seçilmiş olup yılda çok sayıda yolcuya hizmet vermektedir.

Eskişehir Hakkında Genel Bilgiler

Öğrenci şehri olarak da bilinen Eskişehir’e böyle denmesinin sebebi il sınırları içerisinden Türkiye’nin en büyük 2 üniversitesine ev sahipliği yapmasıdır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’nin bulunduğu ilde nüfusun büyük çoğunluğunu öğrenciler oluşturmaktadır. Bu sebepten ötürü olacaktır ki şehir her daim canlı ve sokakları günün her saatinde hareketli. Eskişehir’i Eskişehir yapan şeylerden birisi de şehir boyunca uzanan Porsuk Çayı. Birçok noktada güzel bir manzara oluşturan bu çay şehrin bitki örtüsüne de oldukça katkı sağlıyor. Sosyal ve tarihi mekânları ile ön plana çıkan Eskişehir kültürel açıdan da oldukça zengin bir ilimiz. Odunpazarı Evleri de bunların başlıca simgelerinde. Yılmaz Büyükerşen Bal Mumu Heykeller Müzesi, Şelale Park, Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı sonradan şehre dâhil olmuş ve şehri zenginleştirmiş çalışmalar. Eskişehir’in vazgeçilmezi olan Çiğ Börek (Çi Börek) denemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor. Alo bilet hattı sunmuş olduğu hizmet ve kolaylıklar sayesinde Türkiye’nin en iyi online bilet satış sitesi olmuş olup Eskişehir’e düzenlenen birçok seferde yolcularının uçmasını sağlamıştır.

alobilethatti.com sitesi üzerinde size en uygun İstanbul Eskişehir uçak biletini temin edebilir yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Sitenin üst kısmından İstanbul Eskişehir uçak bileti aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.