İstanbul - Giresun Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Giresun Uçak Bileti

giresun-ucak-biletiKaradeniz’in en güzide illerinden bir tanesi olan Giresun, kesinlikle insanların gidip görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Yılda pek çok ziyaretçiyi ağırlayan Giresun’a İstanbul’dan ulaşım, seçtiğiniz yola göre çok kolay veya zor olabilir. Kara yolunu kullanarak İstanbul’dan Giresun’a ulaşmak isterseniz toplamda 934 km gibi uzun bir yol aşmanız gerekmektedir. Bu yolculuğun ortalama süresi 11 saattir. Düşünüldüğü zaman oldukça zorlu bir yolculuk olacağı kesin. Bu yolculuğu çok daha kolaylaştırmak adına yolcuların hava yollarını seçmesi takdirde hem gidilecek mesafe hem de yolculuk süresi oldukça kısalmaktadır. İstanbul ilinden Giresun iline hava yollarını kullanarak 792 km yolu 1.30 saat gibi çok kısa bir süre ile seyahat edilebilmesi mümkündür. İşte tamda bu noktada alo bilet hattı sitemiz size gerekli hizmet ve imkânları sunmaktadır. Sitemiz üzerinden çok basit adımlarla cebinize en uygun İstanbul Giresun uçak biletinizi seçebilir yolculuğunuzu keyfe dönüştürebilirsiniz. Ayrıca firmaların düzenlemiş olduğu İstanbul Giresun uçak bileti kampanyalarından da faydalanabilirsiniz.

Giresun Havalimanı

Ordu-Giresun Havalimanı iki il arasında bulunmaktadır. Açılışı Mayıs 2015’de yapılan hava limanı yılda ortalama 3 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Deniz üzerine inşa edilen hava limanı Türkiye ve Avrupa’da türünün tek örneği olma özelliğine sahiptir. Çevre illere pek çok servis imkânı sağlanmaktadır. Hava limanının inşaatı sırasında denize dolgu yapılarak 26 milyon taş kullanılmıştır. Bu taşlar için kamyonlar 950 bin sefer yapmışlardır. Terminal binasının büyüklüğü 31 bin 400 metrekaredir. Hava limanının 3000×45 m boyutlarında 1 adet pisti bulunmaktadır. Proje maliyeti toplamda 300 milyon TL olan hava limanında günlük ortalama 1 sefer yapılmaktadır.

Giresun Hakkında Genel Bilgiler

Fındığı ile meşhur olan Giresun ilimiz tam bir doğal başyapıt. Her tarafı yeşille kaplı olan ilimizin tarihi, kültürü ve sofrası zenginliklerle dolu olup insanı da bir o kadar sıcakkanlıdır. Giresun Meydanı şehrin en işlek durak noktalarından bir tanesidir. Giresun Kalesi, Giresun Müzesi, Giresun Adası, Meryem Ana Kaya Tapınağı, Gedikkaya, Tirebolu, Kale Camii, Hacı Miktad Camii gibi gezip görülebilecek birçok tarihi ve kültürel dokuya sahip olan ilimizin mutfağı da bir hayli zengin. Giresun Simidi, Hamsili Pilav, Dible, Giresun’ a has Fındık Kurabiye, Çalar Buğulama, Fındıklı Giresun Kadayıfı ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz eşsiz lezzetlere burada erişebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olan alo bilet hattı, İstanbul’dan Giresun’a düzenlenen seferlerde birçok yolcunun seyahat etmesini sağlamıştır.

Alo bilet hattı sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz İstanbul Giresun uçak bileti sayesinde siz de kaliteli, güvenli, huzurlu ve rahat bir yolcuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilmek adına yapmanız gereken tek şey siteminiz üst kısmında bulunan arama motoruna İstanbul Giresun uçak bileti sorgulamasını gerçekleştirmektir.