İstanbul Gökçeada Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Gökçeada Uçak Bileti

gokceada-ucak-biletiİstanbul Gökçeada Uçak Bileti

Günümüz şartlarında ulaşım sektörü yolcuların ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına oldukça gelişmiş ve genişlemiştir. Türkiye’nin pek çok noktasında hava, kara, deniz ve demir yolları adına çalışmalar yapılmış olup birçoğu da devam etmektedir. Pek çok ulaşım seçeneği arasında şehirlerarası yolculukta en zoru ve meşakkatlisi hiç şüphesizdir ki kara yollarıdır. İstanbul ilinden Çanakkale ilinin Gökçeada İlçesine yolculuk yapmak isteyen yolcuların kara üzerinden 355 km gibi bir yolu aşması gerekmektedir. Bu yolculuğun ortalama süresi 5 saat 15 dakikadır. Bunun yerine çok daha kısa hızlı ve çabuk bir yöntem de mevcuttur. Hava yollarını kullana yolcular bu yolcuğu 280 km bir mesafeye düşürebilir, varacakları noktaya 50 dk gibi kısa bir sürede erişebilirler. Alo bilet hattı sitemiz ile sizde İstanbul Gökçeada sorgulaması gerçekleştirerek çok basit adımlarla cebinize en uygun bileti seçebilir, firmaların düzenlemiş olduğu fırsat ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Gökçeada Havalimanı

Yapımı Haziran 2010 tarihinde tamamlanan ve 2011 yılında yurtiçi uçuşlar için hizmete giren Gökçeada Havalimanı şuanda aktif olarak kullanılmamaktadır. Gökçeada’nın da bağlı olduğu Çanakkale ilinde bulunan Çanakkale Havalimanı uçuş seferlerine ev sahipliği yapmaktadır. Sivil-askeri kategori de kullanılan havalimanı 1995 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanının şehre uzaklığı 5 km olan havalimanında 2350 metre uzunluğunda 45 m genişliğinde bir adet beton kaplama pist bulunmaktadır. 2008 yılında yapılan yenileme sonucu yeni terminal binası ile yolcu kapasitesi artan hava limanı haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

Gökçeada Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin en batısında yer alan Gökçeada güneşin en son battığı yer olarak da biliniyor. Eski adı İmroz olan ada ayrıca Türkiye’nin en büyük adası. Ada, diğer adalara nazaran tatlı su kaynakları açısından da oldukça zengin. Konumu itibariyle oldukça stratejik bir noktada bulunan adada genelde yerli halk ikamet ediyor. Zamanında birçok Rum kökenli insanın bulunduğu ada eskiye nazaran daha sakin bir hal almış. Genellikle turistlerin ziyaret noktası olan adanın merkezinde birçok otel bulunmakta ve pek çok limana ve köye günlük tur düzenlenmekte. Gezilecek yerlerin başında Marmaros Şelalesi, Tepeköy, Dereköy, Uğurlu Köyü, Tuz Gölü ve Kaleköy bulunuyor. Rüzgâr sörfüne elverişli olan Aydıncık Plajı da yerli yabancı sporcuların durak noktalarından. Sakızlı Muhallebi ve Dibek Kahvesi ile meşhur olan Zeytinliköy’de de oldukça şirin mekânlar da istirahat edebilir yolculuğun tüm yorgunluğunu ve stresini atabilirsiniz. Alo bilet hattı sitemiz bu alanda yıllardır hizmetini kanıtlamış öncü bir firma olup, Gökçeada’ya birçok uçak seferinden yolcularının uçmasını sağlamıştır.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden alacağınız İstanbul Gökçeada uçak bileti ile siz de bütçenize en uygun bileti seçebilir, yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Sitenin üst kısmında bulunan arama kısmına İstanbul Gökçeada uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirerek biletinizi temin edebilirsiniz.