İstanbul – Kıbrıs Uçak Bileti | AloBiletHatti.com

İstanbul – Kıbrıs Uçak Bileti

Kibris Ucuz Ucak Bileti

İstanbul Kıbrıs Uçak Bileti

İstanbul’dan Kıbrıs’a seyahat etmek isteyen yolcuların direkt olarak kara yolu ile Kıbrıs’a varmaları mümkün olmadığından akla gelen ilk tercih hava yolları olacaktır. Deniz yolu çok uzak bir alternatif olup çok daha uzun süreceği ve direkt olarak Kıbrıs’a giden bir yol hattı olmadığını düşünülünce bu konu tartışmasız olarak uçmak gerektiğini bize göstermektedir. İstanbul’dan bir noktaya kadar kara yolu ile ilerleyip Kıbrıs’a gitmek yine uzun ve meşakkatli bir seçenek. Hava yollarını kullanarak Kıbrıs’a yolculuk yapmak isteyen bir yolcu ortalama 750 km hava mesafesini 1.30 saatte aşması mümkündür. Bu noktada alo bilet hattı sitemiz üzerinden kolay adımlarla size en uygun İstanbul Kıbrıs uçak biletinizi temin edebilir, güvenli ve rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Ayrıca seyahat acentelerinin sürekli olarak düzenlemiş olduğu uçak bileti kampanyalarından faydalanmanız da mümkündür.

Kıbrıs Havalimanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 2 adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Geçitkale Havaalanı ve Ercan Uluslararası Havalimanı’dır. Geçitkale Havaalanı Kıbrıs’ın Gazimağusa İlçesinde bulunur. Kıbrıs Harekâtından sonra bir süre askeri amaçla kullanıldıktan sonra tekrar sivil halka açılmıştır. 2008 yılında yapılan ihale sonucu Birleşik Krallık şirketlerinden biri olan CAS’a 15 yıllığına kiraya verilmiştir. Bir diğer havalimanı olan Ercan Uluslararası Havalimanı konumu açısından daha çok tercih edilmektedir. Başkent Lefkoşa’ya 22 km, Gazimağusa’ya ortalama 28 km uzaklıktadır. Ercan Uluslararası Havalimanı adını Kıbrıs harekâtında kaybettiğimiz Türk asker pilot Fehmi Ercan’dan almıştır. Hava limanında bir adet 2 bin 755 m beton pist bulunmaktadır.

Kıbrıs Hakkında Genel Bilgiler

Kıbrıs Akdeniz’in en büyük 3. adası olan Kıbrıs oldukça popüler olan bir tatil noktasıdır. Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’dır. Ayrıca Lefkoşa Rum Kesimi’nin de başkenti olan yeşil hatla ortadan ikiye ayrılmış tek başkenttir. Kuzeyinde Türkler, güneyinde Rumların bulunduğu kentin ortasında Birleşmiş Milletler Barış Gücü yer alıyor. Gazimağusa adanın önemli ziyaret noktalarının başında yer alıyor. Açık hava müzesi diye de anılan Gazimağusa da birçok antik kent bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Kertikli Hamamı, Namık Kemal Müzesi, St. Barnabas Manastırı, Salamis Harabeleri, Lala Mustafa Paşa Camii ve Othello Kalesi’dir. Karpaz da caretta carettaların sık sık ziyaret ettiği sahiler mevcuttur. Tatil ve su sporları için oldukça elverişli bir iklime sahip olan Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz’in en güzel kumsalı olarak bilinen Altın Kumsal turistlerin ilgisini çeken bir başka mekân. Sahile sıfır bir noktada bulunan Girne Kalesi de oldukça ihtişamlı bir yapı. Türkiye’nin en iyi online bilet satış sitesi olan alo bilet hattı, Kıbrıs’a düzenlenen seferlerde birçok yolcusuna hizmet vermiştir.

www.alobilethatti.com sitesi ile bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilir, İstanbul Kıbrıs uçak bileti ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üst kısımda bulunan arama kutucuğuna İstanbul Kıbrıs uçak biletini sorgulatabilirsiniz.

İstanbul’dan Kıbrıs’a seyahat etmek artık çok daha kolay ve konforludur. Sevdiklerinizle beraber güzel bir tatil için yapmanız gereken tek şey Alo Bilet Hattı’nın uygun ve cazip İstanbul Kıbrıs Uçak Bileti seçeneklerine göz atmak. Yukarda bulunan bilet arama motorundan bütçenize ve zamanınıza uygun tarihi seçip kendinizi konforun ve güvenin kollarına bırakmak.

Kıbrıs‘ın gezilecek yerleri oldukça fazla olup, tarihi yerleri de görülmeye değer bir şehirdir. Tatil için Kıbrıs’ı tercih edenler bu kararlarından pişman olmayacaklar. Kültür, sanat, deniz, kum, her türlü eğlence ve sosyal aktivitelerin geniş bir yelpaze olarak sunulması Kıbrıs’ı cazip bir tatil şehri yapmaktadır. Yemek açısından da damak tadınıza ve alıştığınız lezzetlere cevap verebilecek bir mutfak kültürüne sahiptir.

Kıbrıs’ın güzel ve tarihi yerlerini gezerek farklı anılara imza atabilir ve size sunulan uygun tatil fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İnternette zaman kaybı yaşamadan Alo Bilet Hattı’ndan fikir edinip, erken rezervasyon yaptırarak Ucuz İstanbul Kıbrıs Uçak Bileti imkânlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Alo Bilet Hattı‘nın sunduğu imkânlara bir göz atmak olacaktır.