İstanbul Mersin Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Mersin Uçak Bileti

mersin-ucak-biletiİstanbul Mersin Uçak Bileti

İstanbul’dan Akdeniz’in güzide yerlerinden biri olan Mersin’e yolculuk yapmayı düşünen yolcuların özellikle yaz aylarında dikkat etmesi gereken nokta güneye yaklaştıkça havanın gittikçe ısınacağı olmalıdır. Yolcular eğer kara yollarından seyahat etmeyi düşünürlerse de o zaman çok daha büyük sıkıntı çekmeleri söz konusudur. İstanbul’dan konumu gereği bir hayli uzak olan Mersin’ e uzanan kara yolu 946 km gibi uzun bir yol olduğundan, yolculuğun ortalama 10 saat süremsi muhtemeldir. İçinde bulunduğumuz yüzyıl şartları düşünülünce bu seçenek pek de akıllıca olmayacaktır. Gelişen teknoloji ve çok sayıda yolcu kapasitesine sahip uçakların üretilmesi ile hava yolları ulaşımı son derece uygun bir hal almaya başlamıştır. İstanbul’dan Mersin’e uçuş mesafesi yaklaşık 670 km olup varış süresi 1.30 saattir. Bütçenize en uygun İstanbul Mersin uçak biletini temin etmek adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, firmaların fırsat ve kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Mersin Havalimanı

Mersin’de şuanda aktif olarak hizmet veren bir hava limanı bulunmadığından uçuşlar, en yakın il olan Adana’daki Şakirpaşa Havalimanından gerçekleşmektedir. Çukurova’da bulunan havalimanı çevre illerin de hava ulaşımı için durak noktasıdır. Şehrin merkezine oldukça yakın bulunan havalimanına ulaşım taksi ve otobüs seferleri ile sağlanmaktadır. Yıllık taşıdığı yolcu kapasitesi bakımından Türkiye’deki 6. havalimanıdır. Yüzölçümü 2,5 milyon metrekare olan havalimanında içi ve dış hatlar toplam 10 bin 365 metrekare olan terminal binaları bulunmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı 1 adet 2750×45 m kompozit kaplama piste sahiptir.

Mersin Hakkında Genel Bilgiler

Toros Dağları’nın eteklerinde kıyıya paralel olarak bulunan Mersin, bir günde dört mevsim yaşayan enden şehirlerden bir tanesidir. Yaz-kış güneş açan ilde onlarca tarihi, doğal ve turistik güzellikler bulunmaktadır. Tropikal iklime sahip olan Anamur ilçesi Türkiye’nin en büyük muz üreticisidir. Dağları, yaylaları, koyları, sahilleri, parkları, meydanları ve müzeleriyle yılda pek çok yerli yabancı turiste ev sahipliği yapan Mersin ilinde müthiş bir tarihi zenginlik mevuttur. Kız Kalesi, Soli Antik Kenti, Elaiussa Sebaste Antik Kenti, Alahan Manastırı, Roma Tapınağı, Uzuncaburç, Aziz Paulus Kilisesi, Kleopatra Kapısı, Aziz Antuan Latin Katolik Kilisesi, Mamure Kalesi ve Aya Thekla Yer altı Mağara Kilisesi bu tarihi yapılardan birkaç tanesidir. Doğal oluşumları ve güzellikleri de oldukça fazla olan Mersin ilinin en çok ziyaret noktaları Ashab-ı Kehf Mağarası, Astım Mağarası ve Cennet Cehennem Çökükleri’dir. Ayrıca denizi ve koyları ile de bilinen Mersin’in en çok ziyaret edilen koyları Akyar, Narlıkuyu, Yapraklıkoy, Kızlarhamamı ve Altınorfoz’dur. Kendine has lezzetleri ile de ön plana çıkan ilde en çok bilinenler Tantuni, Kerebiç ve Cezerye’dir. Ülkemizdeki en iyi online bilet satış hizmetini veren alo bilet hattı, Mersin’e düzenlenen yolcu seferlerinde uygun bilet teminatı ile birçok yolcunu uçmasını sağlamıştır.

http://www.alobilethatti.com sitesi üzerinden İstanbul Mersin uçak biletinizi temin edebilir, uygun fiyatlarla uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Arama motoruna İstanbul Mersin uçak bileti yazarak basit adımlarla biletinizi elde edebilirsiniz.