İstanbul Merzifon Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Merzifon Uçak Bileti

merzifon-ucak-biletiİstanbul Merzifon Uçak Bileti

Amasya ilini bir ilçesi olan Merzifon İstanbul’a kara mesafesi olarak oldukça uzak bir noktada yer almaktadır. İstanbul ilinden Merzifon’a seyahat etmeyi düşünen yolcuların karta yollarını tercih etmesi takdirde gidecekleri yol mesafesi 632 km’dir. Bu uzun yol mesafesini kat etmek için yolcuların ortalama 7 saatini yola geçirmesi oldukça yüksek bir ihtimaldir. Böylesine zorlu ve çileli bir yolculuğu seçmek yerine yolcuların hava yolları ile çok daha rahat, konforlu, güvenilir ve keyifli bir yolculuk geçirme şansları da mevcuttur. İlerleyen ve sürekli gelişen hava yolları seyahat sektörü ile artık herkesin yolculuk yapması mümkündür. Çok geniş kitlelere hitap eden bu yolculuk maddi açıdan da oldukça elverişlidir. Hava yollarını kullanarak Merzifon ilçesine 646 km yolu ortalama 1 saat 10 dk gibi kısa bir sürede aşmak mümkündür. Alo bilet hattı bu noktada sağlamış olduğu hizmetlerle yolcularına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sitemiz üzerinden edinebileceğin İstanbul Merzifon uçak bileti ile seyahat edebilir, firmaların sağlamış olduğu avantajlar sayesinde bütçenize en uygun bileti edinebilirsiniz.

Merzifon Havalimanı

Amasya’nın Merzifon ilçesine sade 5 km uzaklıkta bulunan Amasya Merzifon Havalimanı, yalnızca iç ve dış hatlara açık olan sivil-askeri bir havalimanıdır. Eski adı Amasya Hava Üssü olan havalimanının geçmişi 1955 yılına kadar dayanmaktadır. Çalışmalarına 2007 de başlanılmasının ardından 13 süren bir yapılanma aşamasına giren havalimanı, 2008 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından isletmesi yapılan hava limanında 1 adat 2 bin 927 metre asfalt zift bulunmaktadır. Yıllık ortalama 140 bin yolcu taşıması gerçekleştiren Amasya Merzifon Havalimanından çevre ilçelere pek çok sayıda otobüs ve servis imkânı bulunmaktadır.

Merzifon Hakkında Genel Bilgiler

Sakinliği ve doğası ile ön plana çıkan Amasya’da doğa ile iç içe bir yaşam sürmek hâkimdir. Zamanında Osmanlı Padişahları’nın çok sık ikamet ettiği il oldukça mütevazı ve şirin bir yapıdadır. Amasya Müzesi geçmişten bu güne taşınan tarihi pek çok parçanın sergilendiği bir müzedir. Amasya Kalesi doğal ve tarihi yapısıyla kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Amasya ilinde tarım açısından da pek çok kaliteli ürün üretilmektedir. Bunlardan başlıcaları Elma, kiraz, şeftali ve bamyadır. Kendine has bir mutfağa sahip olan Amasya’yı ziyaret ettiğiniz zaman mutlaka denemeniz gereken tatların başında buğday yarması, toyga çorbası ve baklalı dolma gelmektedir. Türkiye’nin en iyi online bilet satış adresi olan alo bilet hattı, Amasya iline düzenlene pek çok seferde yolcularına ulaşım imkânı sağlamıştır.

alobilethatti.com linki üzerinden ulaşacağınız sitemiz ile bütçenize en uygun İstanbul Merzifon uçak biletinizi temin edebilir, keyifli ve güvenli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama kutusuna İstanbul Merzifon uçak biletini sorgulatarak basit adımlarla biletinize erişebilirsiniz.