İstanbul Nevşehir Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Nevşehir Uçak Bileti

nevsehir-ucak-biletiİstanbul yüzyıllar boyunca medeniyetler ve kıtalar arasında köprü vazifesi gören, yedi tepesiyle, boğazıyla, ihtişamlı saraylarıyla essiz güzellikte bir şehirdir. Gelenlerin bir kez daha gelip görmek istediği Sultanahmet camisiyle, birçok hikâyelere konu olmuş kız kulesiyle efsanevi bir kenttir.

Yüzyıllar boyunca Osmanlı imparatorluğunun kalbi dünyanın merkezi olmuş günümüzde de hala önemini yitirmemiştir. Nevşehir, Erciyes daği, Melen’iz daği ve Hasan dağları arasında kalmış geniş bir plato üzerine kurulmuş bir şehirdir. Nevşehir akla mistik hikâyeleri çağrıştırır Ürgüp, Göreme, peribacaları ziyaret edenleri hayrete düşürecek kadar farklı yeryüzü yapılarına sahiptir. Yer altı şehirleri ve mağaralarıyla çok sayıda ziyaretçi akınına uğrayan Nevşehir’de gezerken bambaşka dünyalarda yolculuk yapmaya hizalayın kendinizi.

Bu kadar gizemli yapının sırrı Erciyes ve Hasan dağı dağlarından püsküren lavların çok değişik yapılarda kayalar oluşturmasına ve bu lavlardan oluşmuş kayaların zamanla ve rüzgârın etkisiyle şekillenmesidir. İnsanlar oyması kolay olan bu tas kayalar üzerinde kendileri için barınaklar oymuşlardır. Istan buldan mistik şehir Nevşehir’e uçakla uçmanın konfor ve zevkini yasamak sadece 2 adim kadar uzağınızda, alobilethatti.com sitemizin uçuş arama paneli sayesinde tüm havayollarının avantajlı ve kampanyalı uçuşlarını arasından biletinizi alabilirsiniz.