İstanbul Ordu Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Ordu Uçak Bileti

ordu-ucak-biletiİstanbul Ordu Uçak Bileti

Karadeniz bölgesi zor ve dik yolları ile bilinen bir bölgedir. Kıvrımlı yolları aşarak gideceğiniz yere ulaşmak bir hayli güç olmakla beraber zaman açısından da oldukça sıkıntılıdır. İstanbul ilinden Ordu iline seyahat etmeyi planlıyorsanız kara yollarını seçmeden önce iki kere düşünmeniz gerekir. İstanbul üzerinden Ordu’ya doğru kara yollarını kullanarak 886 km kara mesafesini aşmanız gerekmektedir. Bu uzun ve meşakkatli yolculuğun vaktinizden ey iyi ihtimalle 10 saat çalacağı olası bir durumdur. Hâlbuki çok daha basit ve kolay yollarla Ordu’ya ulaşmanız mümkündür. Hava yollarını tercih ettiğiniz takdirde yolculuğunuzu hem mesafe hem de süre açısından oldukça kısaltabilirsiniz. İstanbul’dan Ordu’ya toplamda 748 km bir hava mesafesi bulunmaktadır. Bu hava mesafesinin uçuş süresi ise 1.30 saattir. Alo bilet hattı sitemizi kullanarak çok kolay adamlarla siz değerli yolcularımız, İstanbul Ordu uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Hem bütçenize hem de konforunuza uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilir, firmaların düzenlemiş olduğu fırsat ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Ordu Havalimanı

Ordu ilinin Gülyalı ilçesi ile Giresun ilinin Piraziz ilçeleri arasında ikamet eden ve denizin üstünde inşa edilmiş olan Ordu-Giresun Havalimanı, sivil kategoride aktif olarak hizmet veren bir havalimanıdır. Deniz üzerine dolgu sistemi ile inşa edilmiş olmasından dolayı Türkiye ve Avrupa’da tek olma özelliğine sahip olan hava limanının yapımı 2015 yılında tamamlanmıştır. Yıllık ortalama 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olan hava limanında 31 bin 400 metre kara yolcu faaliyet ve ısı, güç, emniyet, giriş kontrol gibi hizmetlerin sağlandığı kapalı alan bulunmaktadır. Bünyesinde 3000×45 metre ebatlarında 1 adet pist bulunan Ordu-Giresun Havalimanının yapım maliyeti 300 milyon Türk Lirasıdır. Şu anda aktif olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi Tarafından işletilmektedir.

Ordu Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Dağlarının yamacında denize paralel olarak duran Ordu ili her tarafı yeşille kaplı oldukça güzel bir kenttir. Karadeniz’in inci denilmesinin bir diğer sebebi de belki de bu doğal güzelliğidir. Bu eşsiz doğal güzelliğinin yanında pek çok tarihi ve kültürel çeşitlilikler de barındıran Ordu yılda pek çok ziyaretçinin durak noktasıdır. Yaylaları ile meşhur olan ilimizin başlıca bilinen yayları; Çambaşı Yaylası, Yeşilce ve Topçam Yaylası, Perşembe Yaylası ve Keyfalan Yaylasıdır. Bu yaylar yaz aylarında gürültü ve stresten uzaklaşmak doğal yaşamın tadını çıkarmak ve temiz hava solumak isteyenler için oldukça elverişlidir. Yaz aylarında oldukça popüler olan Ordu Plajı da deniz severlere hizmet vermektedir. Ünye Kalesi, Taşbaşı Kilisesi, Boloman Kalesi, Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi Ordu’nun başlıca tarihi durak noktalarıdır. Yason Burnu ve Gaga Gölü mutlaka görülmesi gereken doğa güzellikler arasındadır. Turşu Kavurma, Hamsi Tava, Sakarca Yemeği ve Mellocan Ordu’yu ziyaret eden yolcuların mutlaka tatması gereken lezzetlerdir. Alo bilet hattı ile tüm bu eşsiz güzelliklere erişebilmeniz mümkündür. Firmamız Türkiye’de hizmet veren öncü kuruluşlardan olup pek çok yolcunun düzenlenen seferlerde Ordu iline uçmasını sağlamıştır.

Alo Bilet sitesi üzerinden edinebileceğiniz İstanbul Ordu uçak bileti sayesinde cebinize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilir, yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz. Üst kısımda bulunan arama motoruna İstanbul Ordu uçak bileti aramanızı gerçekleştirerek biletinizi temin edebilirsiniz.