İstanbul Tokat Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Tokat Uçak Bileti

tokat-ucak-biletiİstanbul Tokat Uçak Bileti

İstanbul ilinden Tokat iline yolculuk yapmak isteyen yolcular kara yollarını seçmeli takdirde zorlu ve meşakkatli bir yolculuğa çıkacakları kesindir. Kara yolları ile seyahatin belli başlı sıkıntıları gidilecek mesafenin uzaması, varış süresi, zorlu ve stresli bir yolculuk olması acısından yolcular açısından oldukça olumsuz bir durumdur. Konumu gereği Tokat iline bir hayli uzak olan İstanbul kara yolları ile 790 km gibi bir mesafededir. Bu mesafenin en iyi ihtimalle varış süresi 9 saattir. Elbette ki çok daha basit bir seçenek de bulunmaktadır. Yolcuların hava yollarını seçmesi takdirde yolculuklarını çok daha rahat, hızlı ve güvenli bir şekilde geçirmeleri mümkündür. İstanbul ilinin Tokat’a 644 km hava mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafenin uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saat 20 dakikadır. Yolcularımız alo bilet hattı sitemiz üzerinden çok kalay adımlarla İstanbul Tokat uçak biletlerini temin edebilirler. Üstelik sürekli düzenlenen kampanyalardan faydalanarak bütçelerine en uygun bileti seçebilirler.

Tokat Havalimanı

Şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan Tokat Havalimanı’nın yapımına 1993 yılında başlanmıştır. Yaşanan birçok aksaklık neticesinde fiilen açılışı 1995 yılı Ağustos ayında gerçekleşmiştir. Tokat Havalimanının işletmesi Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nde bulunmaktadır. Sivil amaçlı hizmet veren hava limanında haftanın 7 günü seferler düzenlenmektedir. Tokat Havalimanı’nda 180 metrekare terminal binasının yanı sıra 1925×30 boyutlarında bir adet pist yer almaktadır. Yenilenme süreci sürekli gündemde olan havalimanına ulaşım ve servis imkânları mevcuttur.

Tokat Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan Tokat’ın sahile kıyısı olmadığından deniz turizmine kapalı olsa da coğrafi ve doğal güzellikleri ile insanların dikkatini çekmektedir. Tokat ile gerek tarih, gerek kültürel yapısı ve gerek doğal güzellikleri ile oldukça zengindir. Bunlardan biri olan Tokat Müzesinde geçmişten günümüze gelen birçok yapıyı ve eseri incelemeniz mümkündür. Şehrin tam ortasında yer alan dik kayalıkların üstünde Tokat Kalesi yer almaktadır. Tokat çarşısı şehrin en işlek noktaları arasında yer alıyor. Tokat ilinde bulunan Mevlevihane’de pek çok el yazması ve işlemesi ile varlığını bugün de sürdüren ender bir mekân. İçinde 112 oda bulunan ve ortasında kocaman bir avlu yer alan Taşhan, tamamı taş sütunlardan oluşan tarihi bugünlere taşımış nadide bir yapıdır. Mutfağı ile oldukça meşhur olan ilde mutlaka denenmesi gereken lezzetler Bat, Çemen, Kuşburnu, Tokat Cevizli Çöreği ve Pekmezdir. Alo bilet hattı, Tokat iline düzenlenen uçak seferlerinde yolcularına hizmet vermiş olup Türkiye’nin en iyi online bilet satış noktasıdır.

www.alobilethatti.com internet sitesi üzerinden temin edebileceğiniz İstanbul Tokat uçak bileti ile bütçenize en uygun seçeneklerden faydalanabilir, keyifli yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama motoruna İstanbul Tokat uçak bileti aramanızı yaparak işleminizi çok basit adımlarla gerçekleştirebilirsiniz.