İstanbul Van Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İstanbul – Van Uçak Bileti

van-ucak-biletiİstanbul Van arası karayolu ile seyahat edileceği gibi hızlı şekilde zaman kaybı olmadan Uçakla yolculukta yapabilirsiniz. Hatta otobüs bileti fiyatlarından çok daha ucuza van uçak bileti satın alabilirsiniz. İstanbul ilimizden Van ilimize yaklaşık olarak 1620 km mesafe vardır ve bu mesafe şahsi araç ile 19 saat kadar sürmektedir. Bu sebeple kişiler genelde Van yolculuklarını uçak ile gerçekleştirmektedirler.

İstanbul’dan Van’a hemen hemen her gün 6 dan fazla uçuş düzenlenmektedir. Uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Araç ile gitmektense Uçak ile gitmek böylelikle çok daha uygun olmaktadır.

Sizler de İstanbul’dan Van’a seyahat etmek isterseniz uçak biletinizi en uygun fiyatlara üst kısımdan sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz.

Van Hakkında Kısa Bilgiler;

İklim ve Bitki örtüsü; ilde, şark anadolu’ya has karasal iklim egemen olmakla beraber, van gölü’ nün tesiriyle iklim ılımanlaşır. Dağlık alanlar fazla soğuk ve kazanç yağışlıdır. Kazanç uzun zaman noktada kalır. 3.000 m’nin üstünde kazanç örtüsü süreklidir. Yazlar, güneyden gelen hava trendleri sebebiyle sıcak ve düşük yağışlı, kışlar soğuktur. Senelik ortalama ısı 8.8°c, en soğuk ay şubat, en sıcak ay temmuzdur. Senelik yaklaşık olarak yağış miktarı, vilayet merkezinde 384.0 mm’dir. Vilayet, nebat örtüsü bakımından varlıklı değildir. Dağ eteklerinde ve düz bölgelerde step, yaylalarda yayla bitkileri ve çayırlar önemli alanlar kaplar. Irmak boylarında kavak ve söğüt ağaçlarından doğan topluluklar görülür. Van gölü’nün güneyindeki dağ sıralan üstünde meşe ormanları uzanır. Yer yer ardıç ağaçları karışıma katılır. Van gölü’nün kuzeyinde erciş’te kavak yetiştiriciliği yoğun olup önemli kavak toplulukları görülür.

Ekonomisi; iktisat, tarım ve hayvancılığa dayanır. Tarımsal üretim arasında en fazla üleş, hayvancılık kesimindedir. Dağlık inşaat, kifayetsiz tarım alanlan, elverişsiz iklim şartlan, tarımsal üretimi olumlu olmayan yönde etkisinde bırakır. Ekim, ovalar, vadi tabanları ve nehir boylarında gerçekleştirilir. Rakım artışına ilişik şekilde üretim düşer. Tahıllardan buğday, arpa, çavdar; göz atlagillerden nohut, fasulye, mercimek, al mercimek; yumru bitkilerden soğan, sarmısak; sanayi bitkilerinden şekerpancarı ve tütün. Şekerpancarı, muş şeker fabrikası’na ulaştırılır. Meyvecilik, merkez, edremit, çatak ve gevaş ilçelerinde yoğundur. Sebzecilik, van gölü etrafı, merkez ve erciş’te gerçekleştirilir. Üretim, kısıtlı bölgelerde yerel ihtiyacı karşılamak maksadına yöneliktir. Naturel şartlar ve otlak varlığı, hayvancılığı maddi açıdan mühim kılar. Vilayet topraklarının yüzde 71 i davet ve meralardan meydana gelir. Cazip şartlara rağmen, hayvan sayısı ve hayvansal mamüller üretimi olması lazım olan derecede değildir. Van yaylalarında koyun yetiştiriciliği gerçekleştirilir. Yağlı ve yassı kuyruklu akkaraman ve morkaraman koyunu en yoğun çeşitleridir.