İstanbul’da Yürüyüş Ve Koşu Yapılacak 10 Muhteşem Yer - Alobilethatti.com

İstanbul’da Yürüyüş Ve Koşu Yapılacak 10 Muhteşem Yer

abbasaga-parkiHerkes tarafından bilinen gerçeklerden biri de İstanbul’da koşu ve yürüyüş yapılmanın çok zor olduğudur. İstanbul’da yaşayan çoğu kişi hem iş stresini atmak hem de biraz da olsa dinlenebilmek adına ise İstanbul’da yürüyüş ve koşu yapılacak 10 muhteşem yer için arayışlarını sürdürmektedir. Spor yapmak için her zaman ve her yerde doğru alanlar bulunmasa da yine de İstanbul ve çevresinde yürüyüş ve koşu yapılabilecek bazı alanlar bulunmaktadır. Bu yazımızda özellikle de İstanbul’da oturup yürüyüş ve koşu yapamayanlar için öneriler sunacağız.

Spor Yapmanın Tadını Çıkartın

İstanbul’da yürüyüş ya da koşu yapmak isteyenler için ilk yer Zeytinburnu yani Bakırköy Sahili önerilmektedir. Bu alanda araç yolundan hem uzaklaşılmakta hem de sakinliği ile huzur vermektedir. Sahilin uzunluğu ise ortalama 7 KM’dir. Yalnız burada yürüyüş ya da koşu yapanların tek sıkıntısı rüzgar ve güneş olmaktadır.

İkinci seçenek Yenikapı’dan Bakırköy’e uzanan yoldur. Bu yönde giden sporseverler için rüzgar arkadan esmektedir. Bu da spor yaparken büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Üçüncü seçenek Fener sahilidir. Bu sahil Haliç ile Atatürk köprüleri arasında bulunmakta ve yaklaşık uzunluğu 3 KM’yi aşmaktadır. Spor yapmak için oldukça iyi bir alan olarak bilinmektedir.

Dördüncü seçenek de Maçka Parkı’dır. Maçka Parkı şehir merkezi içerisinde bulunduğu için diğer alanlara göre oldukça kalabalıktır. Ancak bu parkta merdiven antremanları yapmak oldukça keyiflidir. Tek önerilen ise iş stresindekiler ile karşılaşmamak adına erkenden sporun yapılıp bitirilmesidir.

İstanbul denilince akla gelen ilk alanlardan biri de tabiki de Belgrad Ormanı’dır. Beşinci seçenek olan bu alan en keyifli koşuş alanlarının bulunması ile de ünlüdür. 6,5 KM uzunluğunda olan yürüyüş parkurları ile sporcuların ortak mekanı haline dönüşmüştür.

Altınca seçenek Emirgan Parkı’dır. Bu parkta özellikle koşu yolu için oldukça avantajlıdır.

Bir diğer seçenek de Enka Sadi Gülçelik Atletizm Pisti’dir. Adından da anlaşıldığı gibi bu pist bir olimpik pisttir.

Sekizinci seçenek Burhan Felek Spor Sitesi Atletizm Pisti’dir. Bu pist tamamen halk açık bir koşu pistidir. Öncelik ise her zaman profesyonel sporculara ait olmaktadır.

Dokuzuncu seçenekte de Fener Yolu bulunmaktadır. Tuzla’ya kadar uzanan bu yol yaklaşık 6,5 KM uzunluğundadır.

Ve son seçenekte Ortaköy sahili yer almaktadır. Bu sahil yaya ve araç trafiği ile birlikte koşarken zevk alan sporcular için uygun bir alandır.