İtalya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İtalya Uçak Bileti

italya-ucak-biletiİtalya’ya Uçakla Gitmenin Ucuz Yolu!

Avrupa’nın öne gelen ülkelerinden birisi olan İtalya, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. 51 adet Unesco Dünya Mirasını ülke sınırları içerisinde bulunduran İtalya bu alanda dünyada ilk sırada gelmektedir. Bu da ülke içerisinde kesinlikle görülmesi gereken yerlerin ne kadar fazla olduğunu göstermektedir. Özellikle ülke içerisinde Roma ve Venedik çok fazla turist çekmektedir. Yıl içerisinde özel günlerde de ülkeye giden kişi sayısı oldukça fazladır. Yılbaşında ya da sevgililer gününde birçok kişi aşk şehirleri olarak adlandırılan Roma ve Venedik’e gitmektedir. Bu ulaşımları için her zaman İtalya uçak bileti alarak havayolunu tercih ederler. Özel günlerde ülkeye gidecek olan kişiler bu aşamada biletlerini biraz daha erken almaları gerekebilir. Birçok kişi ülkenin en büyük havalimanı olan Roma Leonardo da Vinci Havalimanı’nı tercih etmektedir.

İtalya Leonardo da Vinci Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Roma’da ulaşım için son derece modern araçlar kullanılmaktadır. Şehirde yer alan metro hatları sabah 05.30’da çalışmaya başlar ve gece 23.30’a kadar çalışmaya devam eder. Metro hatları hem güvenli hem de en hızlı ulaşım seçeneğidir. Bunun yanı sıra otobüsler ile birlikte de havalimanı ulaşım sağlanmaktadır. Bu ulaşım araçlarının tamamı için alınan bilet aynıdır. Tüm istasyonlardan kişiler 4 Euro karşılığında biletlerini alabilirler. Bu biletler kendilerine tüm gün sınırsız olarak toplu taşım araçlarını kullanma imkânı sunmaktadır.

İtalya Leonardo da Vinci Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine gidecek olan kişiler taksileri tercih edebilirler. Taksilerde açılış ücreti olarak 2,80 Euro belirlenmiştir. Ancak bu ücret tatil günlerinde ve diğer özel günlerde daha yüksek seviyelere gelebilir. Bunun dışında kişiler araç kiralama firmaları ile de görüşerek araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak şehir içerisinde sürekli olarak gezinmek ve tüm noktaları görmek isteyen kişilere araç kiralama imkânları çok fazla önerilmez. Şehir merkezine raylı sistemler ile ulaşımdan sonra yayan olarak birçok yere gidilebilmektedir.

İtalya Leonardo da Vinci Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

İtalya’nın en yoğun havalimanı olan Leonardo da Vinci Havalimanı, aynı istatistikte Avrupa’da sekizinci, dünyada 35. sırada gelmektedir. Roma’nın tarihsel görünümünü bozmaması için havalimanı şehirden oldukça uzağa kurulmuştur. 35 km. uzakta bulunan havalimanı her yıl 40 milyonun üzerinde kişi için önemli bir durak olmaktadır. 4 farklı terminali ve 4 farklı pisti bulunan havalimanı her geçen gün büyümeye ve yolcu sayısını arttırmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda kişiler için sorunsuz bir havayolu vaat edilir.

Ucuz İtalya Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İtalya’ya gidecek olan kişiler Alo Bilet Hattı sitesine girerek alışverişlerini gerçekleştirebilmektedirler. Özellikle yılın önemli günlerinde bilet fiyatları yükseldiğinden sitenin yaptığı ekstra indirimlere fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Bu doğrultuda kişiler siteye girerek uygun fiyatlar ve kredi kartına taksit seçenekleri ile birlikte alışverişlerini tamamlarlar.