İzmir Adıyaman Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Adıyaman Uçak Bileti

adiyaman-ucak-biletiİzmir Adıyaman Uçak Bileti

Artan teknoloji ve gelişen ulaşım ağı sayesinde seyahat etmek eskiye nazaran oldukça basit bir hal almıştır. Ulaşım yollarındaki çeşitlilik ve yapılan yatırımlar sonucu insanlar seyahat ederken istedikleri yolu seçebilecek duruma gelmişlerdir. Bu ulaşım yollarındaki gelişmeler sonucu hava yolları sektörü de oldukça uygun bir hal almıştır. Kara yollarına nazaran çok daha hızlı, konforlu ve güvenilir seyahat imkânı sağlayan sektör, her kesime hitap etmektedir. İzmir’den Adıyaman’a yolculuk yapmak isteyen yolcuların kara yolunu seçmesi takdirde 14 saat sürecek olan 1220 km yolu aşması gerekmektedir. Hava yolları ile seyahat eden yolcular 978 km hava mesafesini toplamda 1 saat 50 dakika gibi kısa bir sürede kat edebilirler. Alo bilet hattı sitemizi kullanarak sizde çok basit adımlarla İzmir Adıyaman uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Firmaların sıkça düzenlemiş olduğu fırsat ve kampanya imkânlarından yararlanarak bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı

Adıyaman ilinde iç hat uçuşları gerçekleştiren Adıyaman Havalimanı 22 Mayıs 1998 yılında aktif olarak hizmet vermeye başlamıştır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından idare edilen Adıyaman Havalimanı’nın yıllık ortalama 1 milyon yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Adıyaman Havalimanında bir adet 2 bin 540 metre beton pist bulunmaktadır. Sivil yolcular için hizmet veren hava limanının çevre illere birçok otobüs ve ulaşım olanağı bulunmaktadır.

Adıyaman Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman 1954 yılından sonra il olmuştur. Karasal iklime sahiptir. Adıyaman ilinin 9 tane ilçesi bulunmaktadır. Tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Adıyaman Fırat nehrinin yanında yer almaktadır. Bitki örtüsü bakımından Güneydoğu Anadolu’nun en yeşil ilidir. Adıyaman’ın en bilinen yeri Dünyanın 8. Harikası olarak görülen Nemrut Dağı’dır. Nemrut Dağı geçmişten bu güne kadar bozulmadan gelen birçok heykelle Kommagene uygarlığının büyüklüğünü gösteren cinste bir açık hava müzesi niteliğindedir. Adıyaman tarihini ve geçmiş medeniyetlerin kalıntılarını görmek adına ziyaret edebileceğiniz Adıyaman Müzesi’nde binlerce farklı eser sergilenmektedir. Kentin merkezinde oldukça şık bir saat kulesi yer almaktadır. Adıyaman Kalesi diğer bir adıyla Hısn-ı Mansu kentin tarihi dokusunu oluşturan bir diğer yapıdır. Roma döneminden kalma Cendere Köprüsü’nün hala ayakta olması ve köylülerin onu kullanması hikâyesini de canlı tutmaktadır.  Mutfağı ile de meşhur olan Adıyaman et yemekleri ile ön plana çıkıyor. En meşhur lezzetleri çiğ köfte ve kavurma kesinlikle denemeniz gereken tatlardır. Türkiye’nin öncü firmalarından olan alo bilet hattı, Adıyaman’a düzenlenen pek çok uçak seferinde yolcularına hizmet etmiş ve takdirlerini toplamayı başarmıştır.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden temin edebileceğin İzmir Adıyaman uçak bileti ile yolcuğunuzu gerçekleştirebilir, keyifle seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama kutucuğunu kullanarak çok basit adımlarla İzmir Adıyaman uçak biletinizi temin edebilirsiniz.