İzmir Ağrı Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Ağrı Uçak Bileti

agri-ucak-biletiİzmir Ağrı Uçak Bileti

Ege bölgesinde yer alan ve oldukça hareketi bir il olan İzmir ilinden Doğu Anadolu bölgesinin en uç noktasında yer alan Ağrı iline seyahat etmek isteyen yolcuların kara yollarını seçmesi pek mantıklı bir tercih olmayacaktır. Bunun nedeni Ağrı ile İzmir arasındaki oldukça uzak olan kara mesafesidir. İki il arasında toplamda 1650 km kara yolu uzaklığı bulunmaktadır. Bu uzaklığın aşım süresi iyi ihtimalle 18 saat 45 dakikadır. Tek seferde bu yolun aşılması açıkçası pek mümkün gibi gözükmemektedir. Artan süre ile birlikte belli başlık birçok problemin ortaya çıkacağı da aşikâr. Oysaki yolcular için çok daha uygun bir seçenek daha bulunmaktadır.  Hava yolları ile yolcular daha hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat edebilir, yolculuklarını keyfe dönüştürebilirler. İzmir ilinden Ağrı’ya 1380 km hava mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafenin aşım süresi ortalama 2 saat 20 dakikadır. Rahat bir yolculuk için tartışması hava yolları en iyi alternatiftir. Alo bilet hattı sitemizi kullanarak, çok basit adımlarla İzmir Ağrı uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Aktif olarak hizmet veren firmaların fırsat ve kampanyalarından yararlanabilir, bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Ağrı Havalimanı

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ilk olarak Ocak 1997 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Eski adı Ağrı Havalimanı’dır. 2015 yılında ismi değişen hava limanı sivil amaçlı hizmet vermektedir. Devlet Hava Meydanları tarafından işletilen hava limanında 2009 yılında bir takım genişletilme çalışmalarına başlanmış olup, 2011 yılında bu çalışmalar tamamlanmıştır. Şu anda da aktif olarak çalışmaların sürdüğü hava limanında terminal binası ve otopark genişletilmesi hedeflenmektedir. Şehir merkezine sadece 9 km uzaklıkta bulunan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’nın şuan ki yıllık ortalama ziyaretçi sayısı 200 bin yolcudur. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanında 3000 m uzunluğunda 45 m genişliğinde bir adet kompozit pist yer almaktadır.

Ağrı Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili meşhur Ağrı Dağı ile bilinir. Ağrı Dağı sönmüş olan bil volkanik yapıdaki dağdır ve Türkiye’nin en yüksek dağıdır. Karasal iklimin hâkim olduğu ilde kışlar oldukça soğuk geçmektedir. Dağ sporları ve tırmanma ile ilgilenen sporcuların yıl içinde pek çok kez ziyaret ettiği bir noktadır. Ağrı ili çok büyük olmasa da kültürel ve tarihi zenginlikleri ile dikkat çekmektedir. Ağrı ilinin en çok ziyaret edilen yeri Doğubeyazıt ilçesidir. Burada bulunan İshak Paşa Sarayı tüm ihtişamı ile varlığını sürdürmekte olan nadide eserlerden bir tanesidir. Tarihin ilk kalorifer sistemi ile döşenen sarayı olma ünvanına sahiptir. Doğubeyazıt Kalesi, Şoşik Kalesi ve Nuhun Tepesi görülmesi gereken yerlerdir. Alo bilet hattı, Türkiye’nin önde gelen bilet satış firmalarından bir tanesidir. Firmamız, Ağrı iline düzenlenen birçok seferde yolcuların uçmasını sağlamıştır.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden size en uygun İzmir Ağrı uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan arama kutucuğuna İzmir Ağrı uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.