İzmir Alanya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Alanya Uçak Bileti

alanya-ucak-biletiİzmir Alanya Uçak Bileti

Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinden, Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya’nın Alanya ilçesine seyahat etmek isteyen yolcuların dikkat etmesi gereken iki nokta bulunmaktadır. Ardaki mesafe ve yaz aylarında oluşan yüksek nem. Sahil kıyısında bulunan şehirlerde ikamet eden insanların bildiği üzere yaz aylarında yolculuk yapmak çok sıkıntılı bir durumdur. Yüksek derece nem sıcaklığı 2 katı hissedilir hale getirmektedir. Bu yüzdendir ki uzun yolculuklar çile haline dönüşmektedir. Kara yolları ile İzmir Alanya arası 7.30 saatlik bir mesafededir. Oldukça uzun bir süre olduğu kesin. Yolcular bu denli uzun ve stresli bir yolculuk yerinde çok daha hızlı, güvenilir ve konforlu bir terci hakkına daha sahiptirler. Yolcular İzmir ilinden hava yolları ile Alanya iline 470 km uçuş mesafesini ortalama 1 saat 10 dk gibi kısa bir sürede aşabilmektedirler. Sizde bu yolculuğu gerçekleştirmek adına alo bilet hattı sitemiz üzerinden, İzmir Alanya uçak biletinizi çok basit adımları takip ederek edinebilirsiniz. Ayrıca firmaların düzenlemiş olduğu fırsatlardan yararlanabilmeniz, bütçenize en uygun bileti temin edebilmeniz de mümkündür.

Alanya Havalimanı

Antalya ilinin Gazipaşa ilçesinde yer alan Gazipaşa Havalimanı sivil amaçlı faaliyet gösteren bir havalimanıdır. Alanya ilçesine 45 km uzaklıkta olan hava limanından ulaşım olukça kolaydır. Yapımı 1998 yılında tamamlana Gazipaşa Havalimanının işletmesi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından 2008 yılında TAV Havalimanları Holding’e devredilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucu 2144 metrekare terminal binasına ve 2500 m uzunluğunda 1 adet beton piste sahiptir. Altından kara yolu geçen hava limanı bu noktada Türkiye’de tek olma özelliğine sahiptir.

Alanya Hakkında Genel Bilgiler

Antalya’nın Alanya ilçesi tam bir turizm noktası olarak bilinmektedir. Yılda pek çok sayıda yerli-yabacı turisti ağırlayan ilçe doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Şehirde birçok konaklama ve tatil yapma imkânı mevcuttur. Deniz kıyısında yer alan ilçenin ayrıca tarihi güzellikleri de dikkati çekmektedir. Alanya ilçesinde bulunan en önemli yapılar Alanya Kalesi, Sapandere Kanyonu, Dim Çayı, Damlataş Mağarası, Dim Mağarası ve Damlataş Plajı’dır. Özellikle Damlataş Plajı turistlerin en çok ilgini çeken doğal yapısı bozulmamış olan çok güzel bir plajdır. Alanya’nın simgesi olan Kızıl Kule de hemen sahile sıfır noktada bulunur ve oldukça heybetli bir yapıya sahiptir. Alanya ayrıca mutfağı ile de oldukça zengin bir şehirdir. Akdeniz mutfağının çeşitliliklerini barındıran Alanya mutfağında mutlaka denemeniz gereken lezzetler; Bumbar, Laba, Döğme Aşı, Şepit, İlibada Sarması, Turunç Reçeli ve Yarpuzlu Akdarı Çorbası şeklindedir. Tüm bu eşsiz güzellikleri görmek ve deneyimlemek adına Türkiye’nin en iyi online bilet satış noktası olan alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, kolay adımlarla Alanya uçak biletinizi temin edebilisiniz.

Alo Bilet Sitesi üzerinden size en uygun İzmir Alanya uçak biletinizi temin etmek adına, sitenin üst kısmında yer alan arama butonunu kullanarak İzmir Alanya uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.