İzmir Bingöl Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Bingöl Uçak Bileti

bingol-ucak-biletiİzmir Bingöl Uçak Bileti

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl iline İzmir’den seyahat etmeden önce dikkat etmeniz gereken ilk nokta gideceğiniz mesafenin uzaklığıdır. Konumu gereği İzmir ilinden bir Hayli uzak olan Bingöl, kara yolu ile oldukça zor bir ulaşım noktasıdır. Günümüzde pek çok yatırım yapılan ulaşım sektöründe her ne kadar ek yollar yapılmış olsa da kara yolları her zaman uzun ve çileli olmuştur. Mesafe olarak uzak olan iller arasında yolculuk dışında yolda farklı sıkıntılar da yaşanabilmektedir. Aracın arızalanması, yolda oluşabilecek kazalar bunlara örnek niteliğindedir. İzmir ilinden Bingöl’e ortalama 1400 km kara yolu bulunmaktadır. Bu yolun aşım süresi en iyi ihtimalle yaklaşık olarak 16 saat 30 dakikadır. Bu denli uzun ve stresli bir yolculuk kimsenin işine gelmeyeceğinden en iyi ikinci alternatif olan hava yolları aslında ilk tercih olmalıdır. Hava yolları ile çok daha kolay, konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmek mümkündür. İzmir ilinden Bingöl iline 1160 km uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafenin uçuş süresi tahmini olarak 2 saate denk gelmektedir. Bu alanda uzun yıllardır hizmet veren alo bilet hattı sitemiz ile çok kolay bir şekilde İzmir Bingöl uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Ayrıca sayısız fırsat ve kampanyadan yararlanarak bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Bingöl Havalimanı

Bingöl Havalimanı sivil kategoride aktif olarak hizmet veren bir havalimanıdır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından idare edilen havalimanı 2013 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bingöl Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın bir mesafede olup çevre ilçelere pek çok servis imkânı da mevcuttur. Bingöl hava limanı toplamda 1 milyon 700 bin metrekare gibi oldukça geniş bir alana sahiptir. Rakım yüksekliği 1063 metre olan hava limanında bir adet 2300 metre beton pist yer almaktadır.

Bingöl Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu’da yer alan ve Fırat Nehrin üst bölümünde bulunan Bingöl ismini 1945 yılında almıştır. En büyük yerleşim alanına sahip olan merkez ilçe Bingöl ilinin yüzde 20’sini oluşmaktadır. Şehrin dokusunda pek çok tarihi, kültürel ve doğal çeşitliliklere rastlamak mümkündür. En önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Bu nedenden ötürüdür ki yöre mutfağı oldukça çeşitli ve zengindir. Başlıca en önemli yapıları Yüzen Ada, Sentarius Kalesi, Kral Kızı Kalesi ve Kığı Camisi kesinlikle ziyaret edilmesi gereken durak noktalarıdır. Tüm bu eşsiz güzelliklere erişebilmek ve keyifle seyahat edebilmek adına Türkiye’nin öncü firması olan alo bilet hattını tercih edebilirsiniz. Firmamız Bingöl iline düzenlenen pek çok seferde yolcularına hizmet etmiş, takdirlerini toplamıştır.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden çok basit bir şekilde temin edebileceğiniz İzmir Bingöl uçak bileti sayesinde yolculuğa çıkabilirsiniz. Sitenin üst kısmında yer alan arama motorunu kullanarak İzmir Bingöl uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.