İzmir Elazığ Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Elazığ Uçak Bileti

İzmir Elazığ Uçak Bileti

Günümüz şartların seyahat etmek için pek çok çeşitli seçenek mevcuttur. Bu seçenekler arasında ilk akla gelen kara yolları olsa da kara yolu ile seyahat etmek zannedildiği kadar kolay ve hızlı olmayabilmektedir. Pek çok seyahat seçeneği ile seyahat imkânı olan yolcuların kara yollarını seçmesi ile zorlu ve stresli bir yolculuğa çıkmaları yüksek ihtimallidir. İzmir ili konumu gereği Elazığ iline oldukça uzak bir mesafededir. Kara yolları üzerinden seyahat eden yolcuların İzmir’den Elazığ’a varmak adına 1270 km gibi uzun bir yolu aşması kat etmesi gerekmektedir. Bu denli mesafesi yüksek olan yolculuklarda ön plana çıkan ilk sorun varış süresidir. İzmir ilinden Elazığ iline ortalama 15 saatlik bir yolculuk ile varabilirsiniz. Yolcular için çok daha iyi bir alternatif olan hava yolları ile seyahat etmek uzun yollarda çok daha avantajlıdır. Hava yolları ile İzmir ilinden Elazığ iline 1050 km uçuş mesafesi bulunmaktadır ve bu mesafenin aşım süresi yaklaşık 2 saattir. Hava yolları ile çok daha hızlı, güvenli ve konforlu bir yolculuk geçirebilmek adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Firmaların düzenlemiş olduğu kampanyalar sayesinde bütçenize en uygun bilet seçenekleri arasından İzmir Elazığ uçak biletinizi temin edebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından idare edilen Elazığ Havalimanının inşaatına 1938 yılında başlanmıştır. Sivil-askeri amaçlı hizmet veren hava limanı aktif olarak 1940 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Yapıldığı senelerde küçük olması ve daha sonrasında yeterli olmaması nedeniyle Elazığ Havalimanı çalışmalar sonucu Mart 2009 tarihinde yenilenmiş pist ve terminal binası ile tekrardan uçuşlara açılmıştır. Şehre olduk yakın olan Elazığ Havalimanında bir adet 3000 m beton pist yer almaktadır. Havalimanında çevre ilçe ve illere pek çok ulaşım imkânı bulunmaktadır.

Elazığ Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ konum olarak Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Karasal iklimin hâkim olduğu ilde geçim kaynağı sanayi, tarım ve ticarete dayanmaktadır. Kurulan hidroelektrik santrali ile Elazığ ekonomisi hızla büyümüş sanayileşme artmıştır. Tarihi ve kültürel anlamda oldukça çeşitlilik gösteren Elazığ ilinin mutfağı da bir o kadar zengindir. Harput mutfağı olarak da anılan ve yöresel lezzetleri ile ön plana çıkan kentte tutmaç, umaç aşı ve kara kavurma denenmesi gereken lezzetlerdendir. Bölgenin ön plana çıkan durak noktaları Harput Kalesi, Ulu Camii, Cemşit Hamamı ve Buzluk Mağarası’dır. Tüm bu eşsiz güzelliklere Türkiye’nin öncü firması olan alo bilet hattını kullanarak ulaşabilirsiniz. Firmamız, Elazığ iline düzenlenen pek çok seferde yolcularına seyahat etme fırsatı sağlamıştır.

www.alobilethatti.com adresi üzerinden çok basit bir şekilde temin edebileceğiniz İzmir Elazığ uçak bileti ile keyifli yolculuğa erişebilirsiniz. Üst kısımda yer alan arama butonuna İzmir Elazığ uçak biletinizi sorgulatabilir ve biletinizi temin edebilirsiniz.