İzmir Erzurum Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Erzurum Uçak Bileti

erzurum-ucak-biletiİzmir Erzurum Uçak Bileti

Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinden çevre iller haricinde diğer illere kara yolları ile seyahat etmek oldukça zordur. Konumu gereği diğer illere bir hayli uzaklıkta olan İzmir’de bulunan hava yolları imkânları sayesinde bu zorluklar aşılmıştır. Günümüzde ilerleyen teknoloji, firmalar arası rekabet, artan talep ve sanayileşen havacılık sektörü sayesinde hava yolları ile ulaşım eskiye nazaran oldukça kolaylaşmıştır. Şöyle bir kıyas yapıldığında kara yollarına nazaran hava yolları çok daha avantajlıdır. İzmir ilinden kara yollarını kullanarak Erzurum iline 1460 km gibi uzun bir yol gitmeniz gerekmektedir. Bu yolculuğun ortalama varış zamanı 16 saat 45 dakikadır. Hava yolları ile çok daha kısa sürecek bu yolculuğun uçuş mesafesi 1220 kilometredir. Erzurum’a varan bu istikameti ortalama 2 saatlik bir uçuş süresi ile aşmanız mümkündür. Alo bilet hattı sitesi sayesinde sizde bu kolaylıklardan faydalanabilir, İzmir Erzurum uçak biletinizi çok basit adımlarla temin edebilirsiniz. Ayrıca firmaların sürekli tekrarlayan fırsat ve kampanyalarından yararlanabilme fırsatına erişebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı

Erzurum Havalimanı Erzurum’un Aziziye ilçesinde yer almaktadır. Sivil alanda hizmet veren havalimanını Devlet Hava Meydanları İşletmesi idare etmektedir. İlk etapta askeri amaçlı hizmet vermek için 1966 yılında inşa edilen havalimanı 1993 tarihinde uluslar arası seferlere açılmıştır. Yapılan yenileme çalışmaları sonucu 13 bin 100 metrekare terminal binasına, 3810×45 ve 3810×30 m hacminde 2 adet beton kaplama piste sahiptir. Türkiye’deki en büyük 4. Havalimanı olma unvanını taşıyan Erzurum Havalimanı 8 milyon metrekarelik bir alan üzerine kuruludur. Haftanın 7 günü 24 saat 24 saat hizmet veren havalimanında çevre il ve ilçelere pek çok sayıda otobüs, taksi vb. servis olanağı bulunmaktadır.

Erzurum Hakkında Genel Bilgiler

Dadaşlar kenti olarak da bilinen Erzurum Doğu Anadolu’da yer alır. Türkiye’nin en büyük 7. Doğu Anadolu’nun en büyük ili olan Erzurum’da sert karasal iklim görülmektedir. Dört tarafı dağlarla çevrili olan ilimizde kışlar çok soğuk ve karlı geçer. Bu yüzdendir ki kar turizmine oldukça elverişli olan Erzurum’a her yıl yerli-yabancı birçok turist kış aylarında Palandöken Ağı’na akın eder. Şehrin önemli diğer gelir kaynakları ise tarım, sanayi, hayvancılık ve ticarettir. Bünyesinde pek çok tarihi ve doğal güzellikleri barındıran Erzurum’da başlıca gezilmesi gereken noktalar Çifte Minareli Medrese, Erzurum Kalesi, Tortum Şelalesi, Atatürk Evi Müzesi, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre Binası, Yakutiye Medresesi, Rüstem Paşa Kervansarayı, Aziziye Tabyası ve Nene Hatun Kabri’dir. Erzurum’un eşsiz güzelliklerine erişebilmek adına Türkiye’nin en iyi online bilet satış noktası olan alo bilet hattını ziyaret edebilirsiniz. Firmamız Erzurum iline düzenlenen birçok seferde yolcularının ulaşımını sağlamıştır.

Alo bilet hattı uçak bileti sitesi üzerinden çok basit adımlarla İzmir Erzurum uçak biletinizi temin edebilir, güvenle yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Üst kısımdan İzmir Erzurum uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.