İzmir Iğdır Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Iğdır Uçak Bileti

igdir-ucak-biletiİzmir’den Iğdır’a Uçak Bileti

Ege Bölgesi’nin en uç noktada yer alan illerinden biri olan İzmir ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin en doğusunda yer alan illerinden Iğdır, mesafe açısında birbirine oldukça uzak olan iki noktadır. Bu iller arasına hava ve kara yolları olmak üzere iki türlü ulaşım imkânı bulunmaktadır. Kara yolları ile yolculuk yapmanın zorlukları düşünüldüğünde bu denli uzak mesafelerde oluşan sıkıntılar çok daha fazlalaşmaktadır. İzmir ilinden Iğdır iline toplamda 1755 km kara yolu mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafenin ortalama ulaşım süresi en iyi ihtimalle 20 saati bulmaktadır. Çok daha iyi bir seçenek olan hava yolları ile ulaşım hem çok daha kısa sürede gerçekleşmekte hem de yolculuk şartları açısından daha rahat olmaktadır. İzmir’den Iğdır iline ortalama 1466 km hava mesafesini yolcular, gerçekleştirilen 2 saatlik uçuş süresi ile aşabilmektedirler. Siz de bu kolaylık ve imkânlardan faydalanabilmek adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, çok basit bir şekilde İzmir Iğdır uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Ayrıca firma bünyesinde gerçeklesen fırsat ve kampanyalardan yararlanarak bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Iğdır Havalimanı

Iğdır’ın Küllük Köyü sınırları içinde yer alan Iğdır Havalimanı şehir merkezine ortalama 16 km uzaklıktadır. Iğdır Havalimanı Türkiye’nin en doğusunda yer alan havalimanıdır. DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından işletilen havalimanının yapımına 1996 yılında başlanmış, yaşanan aksaklıklar sonucu 13 Temmuz 2012’de açılmıştır. Sivil kategoride hizmet veren havalimanında yıllık ortalama 200 bin yolcu seyahat etmektedir. Iğdır Havalimanı’nda 3 bin 500 metrekare kapalı terminal binası ve 300×45 metre boyutlarında bir adet beton pist yer almaktadır. Havalimanında çevre ilçelere çok sayıda servis olanağı da bulunmaktadır.

Iğdır Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu sınırında yer alan Iğdır ilinde karasal iklim hâkimdir. Iğdır Ovası çevre illere nazaran iklim açısından daha elverişlidir. Ağrı Dağı’nın bir bölümü Iğdır sınırları içerisinde yer almaktadır. Iğdır ilinin coğrafi yapısı tarıma oldukça elverişli olup ilde çeşitli tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Dünyaca ünlü olan Iğdır Kayısısı, Iğdır yöresinde üretilmektedir. Doğal güzelliği ile ön plana çıkan Iğdır ili tarihi yapısı ile de dikkat çekmektedir. Soykırım Anıtı, Harmandöven Kervansarayı, Iğdır Kalesi, Karakale, Asma Köyü Camii ve Çakırtaş Kul Yusuf Kümbeti ziyaret edilmesi gereken başlıca tarihi noktalardır. Türkiye’de en iyi hizmet veren firma olan alo bilet hattı ile Iğdır ilinin tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerini görmek adına yolculuk yapabilirsiniz. Alo bilet hattı, Iğdır iline düzenlenen çok sayıda seferde yolcularına seyahat imkânı sağlamıştır.

www.alobilethatti.com internet sitesi ile İzmir Iğdır uçak biletinizi çok kolay bir şekilde temin edebilir, keyifle seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. İzmir Iğdır uçak biletinizi sorgulamak adına üst kısımda yer alan arama motorunu kullanabilirsiniz.