İzmir Kahramanmaraş Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Kahramanmaraş Uçak Bileti

kahramanmaras-ucak-biletiSeyahat sektöründeki gelişmeler sayesinde yolcuların, yolculuklarını daha kolay, ucuz ve hızlı yapabilmesi adına pek çok çalışma ve ilerleme sağlanmıştır. Her ne kadar çeşitli yolculuk seçeneği bulunsa da en hızlı, güvenilir ve konforlu olanı her daim havayollarıdır. Hızlı trenler ülkemizde çok gelişmediğinde ve uzun mesafelerde ray hattı bulunmadığından kara yollarını ile seyahat etmek için motorlu taşıtlar kullanılmaktadır. Kara yolları ile ulaşım özellikle uzun mesafelerde çok çileli ve stresli bir hal alabilmektedir. İzmir ilinden Kahramanmaraş’a kara yolları ile 1080 km yol mesafesi bulunmaktadır ve bu mesafenin aşım süresi yaklaşık olarak 12 saat 15 dakika civarındadır. Kara yolları yerine hava yolları ile yolculuk yapmak çok daha kolay olacaktır. İzmir’den Kahramanmaraş’a uçuş mesafesi 860 kilometre olup bu mesafesinin ortalama uçuş süresi 1 saat 40 dakikadır. Böylesine kolay ve hızlı bir ulaşım imkânına sahip olmak adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, çok basit bir şekilde İzmir Kahramanmaraş uçak biletinizi alabilirsiniz. Ayrıca uygun bilet seçeneklerinden faydalanmak adına firma bünyesinde yer alan kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı

Kahramanmaraş Havalimanı sivil kategoride faaliyet gösteren bir havalimanıdır. Havalimanının kuruluşu 1996 yılına dayanmaktadır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde faaliyet gösteren havalimanı 675 metre rakımda yer almaktadır. Haftanın 7 günü sefer düzenlenen Kahramanmaraş Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 5 kilometredir.                 Havalimanının bünyesinde 540 metrekare yolcuya açık alan, 40 araçlık otopark ve 2300×45 ebatlarında bir adet asfalt kompozit kaplama pist yer almaktadır.

Kahramanmaraş Hakkında Genel Bilgiler

Kurtuluş Savaşı sonrası Kahraman ünvanını alan Maraş ilinin adı Kahramanmaraş olmuştur. Akdeniz bölgesinde Ahir Dağı yamaçlarında yer alan ilde Akdeniz iklimi hâkimdir. Geçmişte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kahramanmaraş ilinde tarihi ve kültürel çeşitliliklerin yanı sıra doğal güzellikler de dikkat çekmektedir. Bu güzelliklerden başlıca olanları Ashab-ı Kehf Külliyesi, Taş Medrese, Ulu Cami, Kahramanmaraş Kalesi, Ekinözü İçmeleri ve Abdülhamid Han Camii şeklindedir. Kahramanmaraş iline yolculuk yapan yolcuların birçok ihtiyacını karşılayabilecekleri Kapalı Çarşı ve doğal yapısı ile misafirlerini büyüleyen Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri’de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdir. Mutfak kültürü de oldukça geniş olan ilimizde çok sayıda yöreye has yemek çeşidi bulunmaktadır. Kahramanmaraş Tarhanası, taze keçi sütünden yapılan Maraş Dondurması ve süt ürünleri ülke genelinde ün kazanmış lezzetlerdir. Ülkemizde en iyi hizmet veren online bilet satış noktası olan alo bilet hattı, düzenlenen uçak seferlerinde çok sayıda yolcusunun Kahramanmaraş iline seyahat etmesini sağlamıştır.

www.alobilethatti.com adresi üzerinden çok kolay bir şekilde temin edebileceğiniz İzmir Kahramanmaraş uçak bileti sayesinde güvenle seyahat edebilir, yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Sitemizin üst bölümünde bulunan arama kutusuna İzmir Kahramanmaraş uçak bileti yazarak biletinizi temin edebilirsiniz.