İzmir Kastamonu Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Kastamonu Uçak Bileti

kastamonu-ucak-biletiİzmir Kastamonu Uçak Bileti Alırken Dikkat Edin

Şehirlerarası seyahat eden yolcuların ilk etapta dikkat etmesi gereken konu gidecekleri yerin uzaklığı olmalıdır. Yolcuların seçtiği ulaşım yöntemine göre yapacakları yolcuğun zorlaşması veya kolaylaşması söz konusudur. Kara yolları ile uzun mesafe yolculuk yapanlar zor ve stresli bir durum içine girebilir, zaman açısından da mağdur duruma düşebilirler. Kara yolları ile İzmir’den Kastamonu iline seyahat eden yolcular 862 kilometre gibi uzun bir yolu aşmak zorundadır.  Bu meşakkatli yolculuğun 10 saat gibi bir süre içerisinde gerçekleşmesi ihtimal dâhilindedir. Hava yolları ile yolculuk yapmak kara yollarına nazaran çok daha basit, konforlu, hızlı ve güvenilirdir. İzmir ilinden Kastamonu iline hava yolları ile 655 km uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafeyi 1 saat 22 dakikalık bir uçuş süresi ile aşabilmek mümkündür. Böylesine uygun bir seçenek olan hava yolları ile seyahat etmek adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, İzmir Kastamonu uçak biletinizi çok basit işlemlerle temin edebilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilmek adına da firma bünyesinde yer alan fırsat ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı

Kuruluşu 1959’lu yıllara dayanan Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, son yapılan yenileme çalışmalarının ardından 5 Temmuz 2013 tarihinde açılmıştır. Sivil kategoride hizmet veren Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, Batı Karadeniz Bölgesi’nin en büyük havalimanıdır. Konumu şehir merkezine 10 km mesafe uzaklıktadır. Kastamonu Uzunyazı Havalimanı’nda bir adet 2 bin 400 m asfalt pist bulunmaktadır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde aktif olarak hizmet veren hava limanı 1073 m rakımda yer almaktadır. Yılda binlerce yolcuya hizmet veren havalimanında, çevre ilçelere pek çok servis olanağı mevcuttur.

Kastamonu Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer alan Kastamonu’da iki çeşit iklim tipi görülmektedir. Kastamonu’nun kuzey bölgesinde Karadeniz iklimi, güney bölgesinde Karasal iklim yaşanmaktadır. Bunun sebebi, güney bölgesinde kıyıya paralel olarak uzanan Küre Dağları’dır. Kastamonu ilinde ekonomi tarım, sanayi ve madencilik üzerine kuruludur. Şehrin en işlek noktası Kastamonu Merkez ilçedir. Şehrin en önemli tarihi turistik noktalarından biri Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi’dir. Bünyesinde pek çok tarihi ve doğal güzellik barındıran Kastamonu ilinde Küre Dağları Milli Parkı, Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kastamonu Saat Kulesi, Kastamonu Kalesi, Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, İsmail Bey Külliyesi, Kastamonu Arkeoloji Müzesi ve Gideros Koyu görülmesi gereken yerlerdir. Türkiye’nin en iyi online bilet sitesi olan alo bilet hattı ile tüm bu eşsiz güzellikleri bir arada barındıran Kastamonu iline seyahat edebilirsiniz. Firmamız, Kastamonu iline çok sayıda yolcusunun ulaşımını sağlamak adına düzenlenen seferlerde müşterilerine hizmet sunmuştur.

www.alobilethatti.com adresini kullanarak İzmir Kastamonu uçak biletinizi elde edebilir, güvenle ve keyifle seyahat etmenin ayrıcalığına erişebilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama kutucuğuna İzmir Kastamonu uçak biletinizi sorgulatarak kolay adımlarla işleminizi tamamlayabilirsiniz.