İzmir Kayseri Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Kayseri Uçak Bileti

kayseri-ucak-biletiEge Bölgesi’nde yer alan İzmir ili konum olarak İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri iline oldukça uzak bir mesafededir. Bu uzaklık seyahat edenler için seçtikleri ulaşım yöntemi doğrultusunda dezavantaja dönüşebilmektedir. Kara yolları ile iki şehir arası mesafe daha da artmaktadır. Yolculuk sırasında artan mesafe ile birlikte sıkıntıların arttığı da hiç şüphesizdir. İzmir ilinden Kayseri iline 840 kilometre kara mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafeni n 10 saat gibi bir sürede aşılması muhtemeldir. Yolcular açısından pek iyi bir tercih olduğu söylenemez. Hâlbuki çok daha iyi bir alternatif olan hava yolları seyahat için daha makul bir seçenektir. İki il arası takribi uçuş mesafesi 727 kilometre olup bu mesafenin aşım süresi ortalama 1 saat 25 dakikaya denk gelmektedir. Bu denli rahat, hızlı, konforlu ve güvenli bir yolculuğa çıkmak adına alo bilet hattımızı ziyaret edebilir, çok basit bir şekilde İzmir Kayseri uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Her türlü uygun bilet seçeneği ile firma dâhilinde gerçekleştirilen kampanyalardan sitemiz üzerinden yararlanabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı

Kayseri ilinde yer alan Erkilet Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafededir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından ortak olarak idare edilen havalimanı sivil-askeri amaçlı hizmet vermektedir. İç ve dış hatlarda faaliyet gösteren havalimanının açılışı 1998 yılında gerçekleşmiştir. Erkilet Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 22 bin metrekaredir. Askeri kargo, sivil nakliye, yakıt ikmal amaçlı da kullanılan havalimanında yıllık ortalama 1 milyon yolcu seyahat etmektedir. Havalimanının bünyesinde 400×102 m ebatlarında 8 uçak kapasiteli apron ve 3000×45 boyutlarında bir adet beton kaplama pist yer almaktadır. Havalimanından çevre ilçelere taksi ve otobüs imkânı mevcuttur.

Kayseri Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Nüfus açısından Türkiye’nin en kalabalık 15. kentidir. Ekonomisi açısından Türkiye’nin 19. sırasında yer alır. Kayseri ilinde geçim kaynakları sanayi, madencilik, ormancılık, tarım, hayvancılık ve ticaret şeklindedir. Kayseri’ de yer alan Erciyes Kayak Merkezi, Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı gibi mekânları da turizm açısından şehre katkı sağlamaktadır. Çeşitlilik açısından geniş bir mutfak kültürüne sahip olan Kayseri’nin pastırma, sucuk ve mantısı ülke genelinde oldukça ün kazanmış lezzetlerdir. Yolcuların başlıca ziyaret noktaları Kayseri Arkeoloji Müzesi, Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi, Kültepe Ören Yeri, Soğanlı-Yeşilhisar ve Sultanhanı Kervansarayı’dır. Türkiye’nin en iyi hizmet veren online bilet satış noktası olan alo bilet hattı, düzenlenen çok sayıda uçak seferi ile yolcularına Kayseri’ye seyahat etme imkânını sunmuştur.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden çok basit adımlarla temin edebileceğiniz İzmir Kayseri uçak bileti ile güvenle seyahat edebilir, yolculuğunuzun keyfini sürebilirsiniz.  Üst kısımda yer alan arama butonunu kullanarak İzmir Kayseri uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.