İzmir Konya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Konya Uçak Bileti

konya-ucak-biletiİzmir Konya Uçak Bileti

Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir’den seyahat ederken yolcuların gideceği noktaya göre ulaşım süreleri oldukça uzayabilmektedir. Kara yolları ile bu mesafe ve zaman problemi çok daha sıkıntılı bir hal alabilmektedir. İzmir’den Konya iline kara yolları ile toplamda 557 km yol bulunmaktadır. Bir hayli uzun olan bu yolculuğu yaklaşık olarak 6 saat 45 dakika gibi bir sürede aşabilmeniz mümkündür. Böylesine yorucu bir yolculuk yerine yolcular hava yollarını tercih ederek, çok daha hızlı ve konforlu bir seyahat geçirebilirler. İzmir-Konya arası 470 km uçuş mesafesi bulunmaktır ve bu mesafeyi ortalama 1 saatlik uçuş süresi ile kat edebilirsiniz. Diğer seçeneklere göre pek çok avantajı bulunan hava yolları ile seyahat etmek için alo bilet hattı sitemiz üzerinden biletinizi temin edebilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçenekleri ve havayollarının düzenlediği kampanyalardan faydalanarak İzmir Konya uçak biletinize çok kolay adımlarla erişebilirsiniz.

Konya Havalimanı

Konya Havalimanı iç ve dış hat trafiğine açık olan sivil-askeri amaçlı faaliyet gösteren bir havalimanıdır. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve DHMİ tarafından ortak olarak işletilen havalimanı 2000 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Konya Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 23.650 metrekaredir. Toplamda 196.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Konya Havalimanı’nda 3. Ana Jet Üst Komutanlığı da yer almaktadır. Yıllık 17 bin 500 uçak kapasitesine sahip olan havalimanında 2 adet 3348×45 metre ebatlarında beton ve beton-asfalt pist yer almaktadır. Havalimanı bünyesinde 370×120 m beton kaplama 8 uçak kapasiteli apron, 860×24 m ebatlarında taksirut ve 520 araçlık otopark yer almaktadır. Şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan Konya Havalimanı’ndan çevre noktalara pek çok otobüs ve taksi imkânı bulunmaktadır.

Konya Hakkında Genel Bilgiler

Yüz ölçümü ile Türkiye’nin en geniş ili olan Konya, Orta Anadolu Bölgesi’nde yer alır ve en kalabalık 6. İlimizdir. Geçmişinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Konya ilinde ‘’Çatalhöyük’’ UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Çatalhöyük Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Yılda çok sayıda yerli yabancı turistin ziyaret noktası olan Konya, Mevlana Müzesi ile bilinmektedir. Başlıca tarihi ve doğal güzellikleri Alâeddin Camii, Alâeddin Tepesi, Valide Sultan Hamamı, Yerköprü Mağarası, Sille Köyü ve Konya Atatürk Evi Müzesi şeklindedir. Mutfağı da oldukça ün kazanmış olan Konya ilinde bamya çorbası, tirit, düğün pilavı, fırın kebabı, sac arası, yoğur çorbası ve Konya’nın olmazsa olmazı Etliekmek yer almaktadır. Tüm bu eşsiz güzelliklerden faydalanabilmek adına firmamız ile yolculuğunuzu başlatabilirsiniz. Bu güne kadar Konya iline düzenlenen birçok seferde yolcularına uçuş imkânı sağlamış olan alo bilet hattı, Türkiye’nin en iyi online bilet satış noktasıdır.

www.alobilethatti.com üzerinden çok basit yöntemlere İzmir Konya uçak biletinizi temin edebilir, güvenle seyahat edebilirsiniz. Üst bölümde yer alan arama motoruna İzmir Konya uçak bileti sorgulamanızı gerçekleştirerek işlemleriniz tamamlayabilirsiniz.