İzmir Mardin Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Mardin Uçak Bileti

mardin-ucak-biletiİzmir Mardin Uçak Bileti

Günümüz şatlarında seyahat etmek oldukça kolay olmakla beraber hemen her kesime hitap eden yolculuk olanakları ile mali açıdan da oldukça elverişlidir. Kara yolları ile seyahat etmek ucuz gibi görünse de yolculuğun uzun sürmesi yolda yaşanan aksaklıklar ve bir takım ekstra harcamalar sonucu diğer ulaşım yollarında çok daha maliyetli olabilmektedir. Gidilecek yerin uzaklı bu noktada baş etken olmaktadır. İzmir ilinden Mardin iline seyahat etmek isteyen yolcuların 1440 km kara yolunu aşması gerekmektedir. Bu kara yolunun yolculuk süresi yaklaşık olarak 16 saatte denk gelmektedir.  İzmir Mardin arası hava yolları ile yolculuk yapmak çok daha avantajlı olacaktır. İki il arası 1200 km uçuş mesafesini yolcuların 2 saat gibi kısa bir sürede kat etmeleri mümkündür. Cebinize en uygun bilet seçenekleri ile alo bilet hattı sitemiz üzerinden İzmir Mardin uçak biletinizi alabilir, firmaların düzenlemiş olduğu fırsat ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Mardin Havalimanı

Sivil amaçlı faaliyet gösteren Mardin Havalimanı ilk olarak 1999 yılında hizmete açılmıştır. İç hat trafiğine açık olan Mardin Havalimanı’nın şehre uzaklığı yaklaşık olarak 20 kilometredir. DHMİ tarafından idare edilen havalimanı 527 metre rakımda olup, 54 araçlık bir otoparka sahiptir. Kızıltepe Mardin yolunda ikamet eden Mardin Havalimanı’nda yapılan çalışmalar sonucu 1.500 metrekare kapalı terminal binası mevcuttur. Havalimanının bünyesinde ayrıca 2500×60 ebatlarına beton pist, 90×114 2 uçak kapasiteli apron ve 152×39 boyutlarında taksirut bulunmaktadır. Havalimanından çevre ilçelere çok sayıda servis, otobüs ve taksi imkânı mevcuttur.

Mardin Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin ili genellikle kültürü ve şehrin tarihi dokusunu oluşturan taş evleri ile bilinmektedir. Dicle bölümünde yer alana ve karasal iklimin hâkim olduğu ilde geçim kaynağı genellikle tarım ve hayvancılıktır. Gümüş işçiliğinin de oldukça geniş olduğu Mardin ilinde Telkârî işlemeli oldukça güzel takı ve eşyalara rastlamak mümkündür. Ayrıca ilde taş işlemeciliği, bakırcılık, ahşap oymacılığı, semercilik, bitkisel sabunculuk ve el şarapçılığı gibi el sanatlarına da ulaşabilirsiniz. Mardin’in Nusaybin ilçesi şehrin en bilinen işlek noktasıdır. Burada yer alan pazarlardan ihtiyacınız doğrultusunda çeşitli ürünlere erişebilirsiniz. Mardin’in kültürel ve tarihi başlıca durak noktaları Mardin Kalesi, Deyrulzafarân Manastırı, Zinciriye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Dara Örenyeri Harabeleri ve Beyazsu Çayı şeklindedir. Kendine has bir mutfağı olan Mardin’de genellikle et yemekleri ön plana çıkmaktadır. Soğan kebabı, dobo, zingil ve harire denenmesi gereken başlıca lezzetlerdir. Türkiye’nin en iyi hizmet veren online bilet satış platformu alo bilet hattı, Mardin iline çok sayıda düzenlenen seferde yolcularına erişim imkânı sağlamıştır.

www.alobilethatti.com sitesi üzerinden çok basit bir şekilde temin edebileceğiniz İzmir Mardin uçak biletiniz ile yolculuğunuzu başlatabilir, keyifle seyahat edebilirsiniz. İzmir Mardin uçak biletinizi sorgulatmak için üst kısımda yer alan arama kutucuğunu kullanabilirsiniz.