İzmir Mersin Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Mersin Uçak Bileti

mersin-ucak-biletiİzmir Mersin Uçak Bileti Fırsatları

Harita üzerinde çok yakınmış gibi gözüken iller arası mesafe, bazen yolların dolambaçlı oluşundan kaynaklı olarak bir hayli uzayabilmektedir. İzmir ve Mersin konumu gereği birbirine oldukça uzak olan iki ildir. Ege’de bulunan İzmir ili ile Akdeniz’de yer alan Mersin ili arasında 900 km kara yolu mesafesi yer almaktadır. Bir hayli uzak olan bu iki il arasında kara üzerinde yolculuk yapanlar için tahmini varış süresi 10 saat 30 dakikadır. Böylesine çileli bir seyahat rotasına bir de yol üzerinde karşılaşılan sıkıntılar da eklenince, yolculuk bazen çok sıkıntılı bir hal alabilmektedir. Çok daha iyi bir alternatif olan hava yolları ulaşımı ile tüm bu sıkıntı ve dertler yerini hız, konfor, keyif ve güvene bırakmaktadır. İzmir Mersin arası 680 km uçuş mesafesini yolcular 1.30 saat gibi kısa bir sürede aşabilmektedirler. Alo bilet hattı sitemizi kullanarak çok basit adımlarla İzmir Mersin uçak biletine erişebilirsiniz. Sitemiz üzerinden ayrıca firmaların düzenlemiş olduğu kampanyalardan yararlanabilir, bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Mersin Havalimanı

Mersin’de aktif olan bir hava limanı bulunmamasına karşın çevre illerden oldukça yakın olan Adana Şakirpaşa Havalimanı bu ile yapılan seferlerde kullanılmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı ilk olarak 1937 yılında sivil hava trafiğine açılmıştır. Adana’nın Çukurova Bölgesi’nde yer alan hava limanı iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir. Sürekli olarak artan yolcu taşıma trafiği ile Türkiye’nin en işlek 6. havalimanı konumundadır. Şakirpaşa Havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 10.749 metrekaredir. Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın 569 araçlık bir otoparkının yanı sıra, 269×100 ve 104×98 boyutlarında iki adet apron, 3250×23 asfalt kaplama taksirut ve 2750×45 metre asfalt pisti bulunmaktadır.  Şehir merkezine 3,5 uzaklıkta olan havalimanından çevre noktalara çok sayıda ulaşım imkânı bulunmaktadır.

Mersin Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin ili Türkiye’nin en büyük 10. şehridir ve Türkiye’nin en büyük limanına sahiptir. Mersin Limanı’nın şehre ve ülke ekonomisine oldukça büyük bir katkısı bulunmaktadır. Şehrin en işlek noktaları 52 katlı gökdelen binasının bulunduğu Çarşı-Metropol (Merkez) bölgesi ve şehrin en büyük alışveriş noktası olan FORUM AVM’nin bulunduğu Pozcu’dur. Şehirde yer alan tarihi ve doğal güzellikler sayesinde, yıl içinde yerli yabancı çok sayıda turist şehri ziyaret etmektedir. Şehirde görülmesi gereken Ashab-ı Kehf Mağarası, Cennet ve Cehennem Çökükleri, Kızkalesi, Yumuktepe Höyüğü, Soli Antik Kenti, Kelenderis Antik Kenti, Mamure Kalesi, Narlıkuyu, Susanoğlu, Gözne ve Fındık Pınarı gibi çok sayıda tarihi ve doğal mekânlar yer almaktadır. Mersin’in en ünlü yemeği Tantuni ve Cezerye mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdir. Alo bilet hattı, Türkiye’de hizmet veren en iyi online bilet satış noktası olup düzenlenen çok sayıda seferle yolcularının Mersin iline seyahat etmesini sağlamıştır.

www.alobilethatti.com adresi üzerinden çok kolay bir şekilde temin edebileceğiniz İzmir Mersin uçak bileti ile yolculuğa çıkabilir, güvenle seyahat etmenin keyfini ve ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama motoru ile İzmir Mersin uçak biletinizi sorgulatabilirsiniz.