İzmir Merzifon Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Merzifon Uçak Bileti

merzifon-ucak-biletiİzmir Merzifon En Uçak Bileti Alın!

İzmir’den Merzifon’a seyahat etmek isteyenler için pek çok ulaşım imkânı bulunsa dahi en hızlı ve güvenilir olan ulaşım yolu hava yollarıdır. Konumu gereği Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir, Karadeniz Bölgesinde bulunan Merzifon’a bir hayli uzak kalmaktadır. Yolculuk seçeneklerini kıyaslamak gerekirse, İzmir ilinden Merzifon’a 890 km uzunluğunda kara yolları bulunmaktadır. Bu kara yollarının aşım süresi yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir. Kara yollarının gidilen mesafe ve zaman açısında kötü bir tercih olacağı kesindir. Kara yollarına nazaran çok daha iyi bir tercih olan hava yolları ile iki il arasında 750 km hava mesafesini 1.30 saat gibi kısa bir sürede aşmanız mümkündür. Bahsettiğimiz tüm bu avantajlardan yararlanabilmek adına alo bilet hattı bilet satış sitemizi ziyaret edebilir, çok basit bir şekilde İzmir Merzifon uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Firmamız üzerinden, hava yolları şirketlerinin sunmuş olduğu İzmir Merzifon bilet kampanyalarından faydalanabilir, bütçenize en uygun bileti temin edebilirsiniz.

Merzifon Havalimanı

Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde yer alan Amasya Merzifon Havalimanı, bünyesine sivil tesislerin eklenmesi sonucu 20 Haziran 2008 tarihinde açılmıştır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından ortak olarak işletilen havalimanı sivil ve askeri amaçlı faaliyet göstermektedir. Amasya’nın Merzifon ilçesinde yer alan havalimanı ilk olarak 7 Kasım 2009 yılında yurt dışı seferini gerçekleştirmiştir. Merzifon Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 1200 metrekaredir. Merzifon hava limanında bir adet 2927×45 metre boyutlarında asfalt pist, 150×120 ebatlarında 2 uçak kapasiteli apron ve 24 metre uzunluğunda taksirut yer almaktadır. Merzifon ilçe merkezine 6 km uzaklıkta olan Merzifon Havalimanı’ndan çevre il ve ilçelere çok sayıda ulaşım olanağı bulunmaktadır.

Merzifon Hakkında Genel Bilgiler

Merzifon, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya’nın en önemli ve gelişmiş ilçesidir. Geçmişi Hitit dönemine kadar dayanmaktadır. Osmanlı döneminde çok sayıda şehzade tarafından ikamet edilmiştir. Bu sebeplerden ötürü tarihi ve kültürel açıdan oldukça gelişmiş bir şehirdir. Dağların eteklerinde yer alan şehrin ortasında Yeşilırmak nehrinin geçmesi ile oluşan görüntü oldukça otantik ve güzeldir. Bünyesinde çok sayıda tarihi ve doğal çeşitlilik barındıran kentin başlıca durak notaları Yalı Boyu, Hazeranlar Konağı, Hatuniye Camii, Amasya Müzesi, Amasya Kalesi, Kral Kaya Mezarları, Şehzadeler Müzesi, Bimarhane, Sultan II. Beyazid Külliyesi, Haliliye Medresesi ve Burmalı Camii şeklindedir. Kentin en meşhur lezzetleri olan çatal çorba, hele çorbası, bakla dolması, ciğer sarması ve Amasya çöreği mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdir. Türkiye’nin en başarılı hizmet veren firması olan alo bilet hattı, Merzifon ilçesine düzenlenen seferlerde birçok müşterisine hizmet vermiş, sunmuş olduğu imkân ve olanaklar doğrultusunda yolcularının takdirini toplamıştır.

www.alobilethatti.com adresini ziyaret ederek İzmir Merzifon uçak biletiniz çok kolay bir şekilde temin edebilir, güvenle seyahat etmenin keyfini çıkarabilirisiniz. İzmir Merzifon uçak biletinizi siteminiz üst kısmında bulunan arama motorunu kullanarak sorgulatabilirsiniz.