İzmir Muş Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Muş Uçak Bileti

mus-ucak-biletiİzmir Muş Uçak Bileti

Şehirler arası yolculuk seçenekleri arasında çok sayıda ulaşım seçeneği mevcuttur. Tercih edilen seçenek doğrultusunda yolculuk kolay ve hızlı veya zor ve yavaş olabilmektedir. Kara yolları ile seyahat ederken gidilecek olan noktanın uzaklığı ile kullanılan yolun zorlukları bu sıkıntıların artmasına sebep olabilmektedir. Hava yolları ile çok daha hızlı ve güvenli bir yolculuk yapmanın yanı sıra yolculuk keyifli ve konforlu olmaktadır. İzmir ili ile Muş ili arası kara yolları mesafesi 1525 kilometredir ve bu mesafenin aşım süresi yaklaşık olarak 18 saate denk gelir. Hava yolları ile iki il arası 1245 km uçuş mesafesi bulunmaktadır. Yolcuların, İzmir Muş arası seyahatini 2 saat gibi kısa bir sürede tamamlayabilmesi mümkündür. Böylesine kolay seyahat imkânları olan hava yolları ile yolculuk yapmak adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, çok kolay bir şekilde İzmir Muş uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Ayrıca uçak şirketlerinin düzenlemiş olduğu kampanyalar sayesinde İzmir Muş uçak bileti seçeneklerinden, bütçenize en uygun bileti seçerek tasarruf edebilirsiniz.

Muş Havalimanı

Şehir merkezine 17 km uzaklıkta olan Muş Havalimanı 1992 yılında açılmıştır. İç hatlarda hizmet veren Muş Havalimanı sivil ve askeri amaçlı faaliyet göstermektedir. Muş Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 2490 metrekaredir. Muş Havalimanı gelişmekte ve büyümekte olan bir havalimanıdır. 2014 yılı verilerine göre havalimanından toplamda 2086 uçak kalkmış, 315 bin yolcu yolculuk yapmıştır. İç hat trafiğine açık olan Muş Havalimanı bünyesinde 60 araçlık otopark, 18 bin 720 metrekare 3 uçak kapasiteli asfalt kaplama apron ve bir adet 3550×45 metre ebatlarında kompozit yüzey pist bulunmaktadır. DHMİ ve H.K.K tarafından idare edilen havalimanından çevre noktalara servis ve taksi olanağı sağlanmaktadır.

Muş Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş ilinde sert karasal iklim görülmektedir. Şehrin en önemli yeri Muş il merkezidir. Bölge halkı genellikle yöresel hayvancılık ve tarımla geçimini sağlamaktadır. Şehrin simgesi Muş lalesidir. Selçuklu dönemine ait olan Yıldızlı Han 1307 de inşa edilmiş önemli yerlerden biridir. Şehrin tarihinde Alâeddin Bey önemli yer kaplamaktadır. Alâeddin Bey Çeşmesi ve Alâeddin Bey Camisi buna örnek niteliğindedir. Muş ilinde başlıca ziyaret edilmesi gereken yerler; Ulu Camii, Çanlı Kilise, Güllü Hamam, Varto Kayalıdere Ören Yeri, Bostankale Höyüğü, Muş Kalesi, Malazgirt Kalesi, Haçlı Gölü ve Hatun Köprüsü şeklindedir. Muş mutfağının öne çıkan lezzetleri Muş Köftesi, Hez Dolması, Çorti ve Keşkek denenmesi gereken tatlardır. Yolcularına sağladığı imkân ve seçenekler ile Türkiye’nin en iyi online bilet satış noktası olan alo bilet hattı, Muş iline yapılan çok sayıda uçak seferlerinde müşterilerine hizmet vermiştir.

www.alobilethatti.com sitesi ile çok kolay bir şekilde temin edebileceğiniz İzmir Muş uçak biletiniz sayesinde güvenle seyahate çıkabilirsiniz. Üst kısımda bulunan arama butonuna İzmir Muş uçak biletinizi aratabilir, bütçenize en uygun seçeneklerden yararlanabilirsiniz.