İzmir Nevşehir Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Nevşehir Uçak Bileti

nevsehir-ucak-biletiİzmir’den Nevşehir’e Uçak Bileti

İzmir’den Nevşehir istikametine doğru yolculuk yapmayı planlıyorsanız, seçeceğiniz seyahat yöntemini iyi düşünmeniz gerekmektedir. Tercih edeceğiniz ulaşım yöntemi ile yolculuğunuz çok kolay ve keyifli olabilir veya oldukça zor ve stresli geçebilir. İzmir-Nevşehir arası iki ulaşım yöntemini kıyaslayacak olursak hava yolları, kara yollarına nazaran daha avantajlı bir seçenek olacaktır. Kara yolları ile İzmir-Nevşehir güzergâhında 9 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekmektedir. İki il arasında 750 kilometrelik bir kara yolu bulunduğundan epey çileli bir yolculuk olacağı kesindir. Çok daha avantajlı olan hava yollarının hem ulaşım kolaylığı hem de yolculuk şartları açısından daha iyi bir seçenek olacağı kesindir. İzmir’den Nevşehir’e 660 kilometre uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bu yolculuğun uçuş süresi 1 saat 22 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Hava yolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu fırsat ve kampanyalardan yararlanabilmek ve bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilmek adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde İzmir Nevşehir uçak biletinizi temin edebilirsiniz.

Nevşehir Havalimanı

Nevşehir ilinde yer alan Kapadokya Havalimanı ilk olarak Kasım 1998 yılında hizmete girmiştir. Kurulduğu yılda ismi Tuzköy Hava Meydanı olan havalimanının adı bir ay sonra değiştirilerek Nevşehir Havalimanı olmuştur. İç ve dış hat yolcu trafiğine açık olan havalimanı sivil kategoride faaliyet göstermektedir. Kapadokya Havalimanı’nın terminal binası büyüklüğü toplamda 3.500 metrekaredir. Otopark genişliği 400 araç olan Nevşehir Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 30 kilometre, bulunduğu ilçe merkezine uzaklığı 11 kilometredir. Havalimanından çevre bölgelere ulaşım taksi ve servis ile sağlanmaktadır. Nevşehir Havalimanı’nda bir adet 300×45 m boyutlarında beton yüzey pist, 240×120 m 5 uçak kapasiteli apron ve 238×24 m ebatlarında taksirut bulunmaktadır.

Nevşehir Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir adını tüm dünyaya Peri Bacaları ile duyurmuştur. Dünya’nın 8. Harikası olarak görülen Peri Bacaları, yılda çok sayıda yerli yabancı turistin ziyaret noktası olmaktadır. Bünyesinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellik yer alan Nevşehir ili geçmişten günümüze kadar onlarca medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehrin en işlet durak noktası olan Kapadokya, zamanında Roma İmparatorluğu’ndan kaçan Hıristiyanların sığınması sonucunda oluşan çok sayıda kilise ve tarihi kalıntı ile doludur. Nevşehir ilinde görmeniz gereken başlıca yerler şu şekildedir; Göreme Açık Hava Müzesi, Ihlara Vadisi, Uçhisar Kalesi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Temenni Tepesi, Nevşehir Müzesi, Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi ve Türbesi. Nevşehir ilini çok daha geniş bir perspektifle görebilmek ve eşsiz manzarasının tadını çıkarabilmek adına düzenlenen balon turlarına da katılabilirsiniz. Havayolu şirketlerinin Nevşehir iline düzenlemiş olduğu birçok uçuş seferinde yolcularına hizmet vermiş olan alo bilet hattı, Türkiye’nin en iyi online bilet sitesidir.

İzmir Nevşehir uçak biletinizi www.alobilethatti.com sitesi üzerinden alarak tasarruf edebilir ve keyifle yolculuğa çıkabilirsiniz. İzmir Nevşehir uçak biletinizi aratmak için üst kısımda yer alan arama motorunu kullanabilirsiniz.