İzmir Ordu Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Ordu Uçak Bileti

ordu-ucak-biletiİzmir ilinden Ordu iline Uçak Bileti

Karadeniz’in incisi olan Ordu iline İzmir’den seyahat etmeyi düşünüyorsanız, yolculuğa çıkmadan önce seyahat yönteminizi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Birbirine bir hayli uzak olan bu iki il arasında karayolu üzerinden 1150 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Oldukça uzun olan bu mesafenin 14 saatlik yorucu ve zorlu bir yolculuk sonrası aşılması mümkündür. Kara yolları yerine çok daha kolay ve hızlı bir seçenek olan hava yolları ile ulaşım sağlayabilirisiniz. Hava yollarını kullanan yolcular İzmir ilinden Ordu iline 1 saat 45 dakika gibi kısa bir sürede varabilmektedirler. İki il arasında bulunan 960 kilometrelik uçuş mesafesini yolcuların çok daha güvenli ve konforlu bir şekilde geçireceği açıkça bellidir. Sizde bu seyahat olanağından faydalanabilmek adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilir, çok basit bir şekilde İzmir Ordu uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Ayrıca, havayolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu İzmir Ordu uçak bileti kampanyalarından yararlanabilir, bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Ordu Havalimanı

Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu ve Giresun illeri arasında denizin üstünde yer almaktadır. Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçeleri arasında bulunan havalimanı, Ordu il sınırlarında yer almaktadır. Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs 2015 yılında, kamu ve sivil amaçlı hizmete açılmıştır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde yer alan havalimanı, Türkiye ve Avrupa’da deniz üstünde bulunan tek havalimanı olma özelliğine sahiptir. Oldukça büyük olan havalimanının yıllık 3 milyon yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Ordu-Giresun Havalimanında bir adet 3000×45 metre asfalt pist, 240×120 metre ebatlarında apron ve 250×24 metre boyutlarında taksirut bulunmaktadır. Toplam terminal binası büyüklüğü 31400 metrekare olan Ordu-Giresun Havalimanı’nın yapım maliyeti 300 milyon Türk Lirası’nı bulmuştur. Havalimanından çevre ilçelere çok sayıda HAVAŞ servis imkânı bulunmaktadır.

Ordu Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu ilinde Karadeniz İklimi görülmektedir. Ancak şehrin iç kesimlerinde iklim, dağların oluşturduğu yükseltiden dolayı yılın 6 ayı kar yağışlı ve soğuk geçer.  Şehrin en işlek ilçeleri Altınordu ve Ünye’dir. Şehrin en önemli gelir kaynağı olan fındık üretimi, ülke genelindeki üretimin yüzde %50’sini oluşturmaktadır. Dünya çapında üretim yapan Sagra Çikolata Fabrikası da burada yer almaktadır. Çarşamba Yaylası, Yeşilce ve Topça Yaylası, Perşembe Yaylası, Keyfalan Yaylası Ordu’nun en bilinen ve yıl içinde çok sayıda ziyaretçi alan yaylalarıdır. Boztepe, Ünye Kalesi, Gölgöy Kalesi, Taşbaşı Kilisesi, Yasonburnu Yarımadası, Peşembe Yason Kilisesi, Çaka Kumsalı, Mesire Yeri ve Paşaoğlu Konağı Ordu’da gezilip görülmesi gereken tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerdir. Türkiye’nin en iyi online bilet sitesi olan alo bilet hattı, havayolu şirketlerinin Ordu iline gerçekleştirdiği birçok seferde yolcularına uçuş olanağı sağlamıştır.

İzmir Ordu uçak biletinizi çok kolay bir şekilde almak ve keyifli bir seyahate çıkmak için www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İzmir Ordu uçak biletinizi sitemizin üst kısmında yer alan arama motorunu kullanarak sorgulatabilirsiniz.