İzmir Samsun Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Samsun Uçak Bileti

samsun-ucak-biletiHava yolları ile seyahat etmek diğer seyahat yöntemlerine nazaran çok daha kolay ve konforlu bir seçenektir. Özellikle şehirler arası yolculuklarda yolcuların, seyahat süresi ve güvenliği açısından tercih etmeleri gereken ilk alternatif hava yolları olmalıdır. İzmir ilinden Samsun’a 840 km uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafenin aşılabilmesi için 1.30 saat yeterli olacaktır. Kara yolları ile kıyaslandığı zaman oldukça kısa bir süredir. Bunun sebebi İzmir’den Samsun iline 1000 kilometrelik uzun bir kara yolu mesafesinin olmasıdır. Bir hayli uzun olan bu yolun aşım süresi 11.30 saattir. Yapılan kıyaslamadan da anlaşıldığı gibi hava yolları ile seyahat etmek doğru tercih olacaktır. Çok kolay bir şekilde İzmir Samsun uçak biletinizi temin etmek adına alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden firmaların düzenlemiş olduğu İzmir Samsun uçak bileti kampanyalarından yararlanabilir, bütçenize en uygun bileti temin edebilirsiniz.

Samsun Havalimanı

Samsun Çarşamba Havalimanı 15 Aralık 1998 tarihinde resmi olarak hizmete açılmıştır. İç ve dış hat trafiğine açık olan Samsun Çarşamba Havalimanı sivil statüde faaliyet göstermektedir. Samsun Çarşamba Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 11 bin 500 metrekaredir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından idare edilen havalimanının şehir merkezine uzaklığı 25 kilometredir. 246 araçlık otopark alanı bulunan havalimanından çevre ilçelere çok sayıda servis, otobüs ve taksi ile erişim sağlamak mümkündür. Samsun Çarşamba Havalimanı bünyesinde bir adet 300×45 m beton pist, 290×24 m beton taksirut ve 475×120 m ebatlarında 10 uçak kapasiteli beton kaplama apron yer almaktadır.

Samsun Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili Karadeniz Bölgesinde yer alan nadide ve güzel şehirlerimizdendir. İl genelinde Karadeniz İklimi görülmektedir. Başlıca geçim kaynakları tarım, hayvancılık, sanayi, avcılık ve balıkçılıktır. Tütün üretimi açışından Türkiye’nin önemli noktalarından biridir. Tarihi ve stratejik konumu ile de oldukça zengin olan ilimiz Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir rol oynamıştır. Bünyesinde çok çeşitli kültürel ve tarihi dokular bulunduran Samsun, turizm açısından da oldukça gelişmiştir. Karadeniz Bölgesi’nin en uzun kıyı şeritlerinden birine sahip olan ilde Fener, Bandırma, Atakum, Atakent ve Mert plajları başlıca ilgi gören plajlardır. Açık hava kültür alanları bakımından Kurtuluş Yolu şehrin önemli simgelerindendir. Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Bandırma Vapuru Müzesi, Samsun Kent Müzesi, Tekkeköy Mağaraları, Dündartepe Höyüğü, Meter Dolorosa Katolik Kilisesi ve Amazon Adası şehirde görülmesi gereken başlıca durak noktalarıdır. Türkiye’de online bilet satışı üzerine en iyi hizmet veren firması olan alo bilet hattı, havayolu şirketlerinin Samsun iline düzenlediği çok sayıda uçak seferinde yolcularına ulaşım imkânı sunmuştur.

Uygun fiyat seçenekleri ile İzmir Samsun uçak biletinizi çok kolay bir şekilde alabilmek adına www.alobilethatti.com sitemizden sorgulama yapabilirsiniz. Sitemizin üst kısmında yer alan arama motoruna İzmir Samsun uçak biletinizi sorgulatabilirsiniz.