İzmir Siirt Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Siirt Uçak Bileti

siirt-ucak-biletiİzmir Siirt Uçak Bileti

Şehirlerarası yolculuk yapmak, eskiye nazaran artan yolculuk imkânları doğrultusunda oldukça kolay bir hal almıştır. Artan teknoloji ve ulaşım sektöründeki yoğun talep sayesinde ulaşım çeşitlilikleri her bütçeye uygun bir hal almıştır. Bunlardan en iyi, hızlı, güvenilir ve konforlu olan hava yolları ile seyahat etmek diğer seçeneklerden çok daha iyi bir tercihtir. Basit bir kıyaslama yapacak olursak hava yollarının neden iyi bir seçenek olduğunu daha iyi anlayabiliriz. İzmir ilinden Siirt iline 1595 km kara yolu mesafesi bulunmaktadır. Bu uzun mesafenin aşım süresi ortalama 17 saat 40 dakikadır. Oldukça uzun ve yorucu bir yolculuk olacağı kesin olan kara yolları yerine hava yollarını tercih eden yolcular sadece 2 saat içerisinde Siirt iline varabilmektedirler. Bu iki saat içinde 1295 km uçuş mesafesi giden yolcular ayrıca uçmanın keyfini de yaşamaktadırlar. Alo bilet hattı sitemizi kullanarak çok kolay bir şekilde İzmir Siirt uçak biletinizi temin edebilirsiniz. Firmamız üzerinden bütçenize en uygun bileti seçebilir,  havayolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu İzmir Siirt uçak bileti kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

Siirt Havalimanı

İlk olarak 1994 yılında hizmete açılan Siirt Havalimanı, DHMİ bünyesinde faaliyet göstermeye 1998 yılında başlamıştır. Sivil kategoride hizmet veren Siirt Havalimanı’ndan şu anda iç hat uçuşları gerçekleşmektedir. Siirt Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 774 metrekaredir. Siirt Havalimanı şehir merkezine sadece 14 kilometre mesafede olduğundan ulaşım son derece kolaydır. Şehirde havalimanına, çok sayıda taksi, servis ve belediye otobüsü ile erişim sağlanmaktadır. Deniz seviyesinden 610 metre yükseklikte bulunan Siirt Havalimanı’nda, bir adet 2000×30 metre beton pist, 60×25 metre taksirut ve 127×33 metre ebatlarında 1 uçak kapasiteli apron yer almaktadır. Havalimanında yapılan çalışmalar sonucu daha iyi bir hizmet vermesi hedeflenmektedir ve günümüzde bu çalışmalar devam etmektedir.

Siirt Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt ilinde sert karasal iklim görülmektedir. Tarihinde çok çeşitli ve kültürel dokular bulunduran Siirt ili, geçmişten günümüze kadar çok sayıda medeniyetin durak noktası olmuştur.  Siirt ilinde görmeniz gereken başlıca mekânlar şu şekildedir; Siirt Ulu Camii, Veysel Karani Hz. Türbesi, İsmail Fakirullah ve İbrahim Hakkı Hz. Türbesi ve Sağlarca Kaplıcası. Siirt yöresine has tiftik dokuma battaniyesi ve bıttım sabunu şehrin kültürel çeşitliliklerindendir. Mutfağı ile fark yaratan kentin denenmesi gereken en meşhur tatları; Siirt Büryanı Kebabı, Perde Pilavı ve Siirt Otlu Peyniri’dir. Türkiye’nin en iyi hizmet veren online bilet sitesi alo bilet hattı ile tüm bu eşsiz güzellikleri keşfedebilirsiniz. Sitemizi kullanan birçok yolcu Siirt iline seyahat etme imkânına erişmiştir.

İzmir Siirt uçak biletinizi çok kolay bir şekilde temin etmek adına www.alobilethatti.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizin üst kısmında bulunan arama motoruna İzmir Siirt uçak biletinizi sorgulatabilirsiniz.