İzmir Sinop Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Sinop Uçak Bileti

sinop-ucak-biletiİzmir Sinop Uçak Bileti Fırsatları

Şehirler arası yolculuk planı yapan yolcuların seyahate çıkmadan önce gidecekleri yere göre ulaşım yöntemini iyi belirlemesi gerekmektedir. Uzak iki il arasında yolculuk yapmayı düşünüyorsanız, saat ve ulaşım kolaylığı açısından hava yolları birinci seçeneğiniz olmalıdır. İzmir’den Sinop iline hava yollarını kullanarak çok rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. İki il arasında 1.30 saatli bir uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafe yaklaşık olarak 790 kilometredir. Kara yolları ile iki il arasında hem mesafe hem de zaman artmaktadır. İzmir ilinden Sinop iline kadar bulunan 1030 km kara yolunu, ortalama 11 saat 45 dakikada aşabilmeniz mümkündür. Kara yolları ile yolculuğunuz bir hayli stresli ve yorucu bir olacağından, hava yolları çok daha iyi bir seçenek olacaktır. Alo bilet hattı ile çok kolay bir şekilde İzmir Sinop uçak biletinizi temi edebilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden yararlanabilmek adına, sitemizde yer alan İzmir Sinop uçak bileti kampanyalarını değerlendirebilirsiniz.

Sinop Havalimanı

Sinop Havalimanı faaliyetlerine 1993 yılında başlamış, yaşanan bir kapanma sonrasında tekrardan 15 Temmuz 2008’de açılmıştır. Haftanın 7 günü hizmet veren Sinop Havalimanı sivil kategoridedir. İç ve dış hat trafiğine açık olan Sinop Havalimanı, DHMİ bünyesinde yer almaktadır.  Şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan Sinop Havalimanı’nın toplam terminal binası büyüklüğü 650 metrekaredir. Bünyesinde 86 araçlık otopark alanı bulunan Sinop Havalimanı’ndan, çevre ilçelere çok sayıda taksi, servis ve otobüs ile ulaşım imkânı bulunmaktadır. Sinop Havalimanı’nda, bir adet 1980×45 m beton yüzey pist, 250×15 m beton kaplama taksirut ve 135×98 m 1 uçak kapasiteli apron yer almaktadır.

Sinop Hakkında Genel Bilgiler

Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin batı kısmında yer alan nadide ve güzel şehirlerimizdendir. Yılda bol miktarda yağış alan Sinop ilinde Karadeniz İklimi hâkimdir. Kıyı şeridinde yer alan şehrin büyük bölümü yeşil alanla kaplıdır. Geçmiş dönemlerinde çok sayıda uygarlığa ve medeniyete ev sahipliği yapan Sinop ili, tarihi ve kültürel yapısıyla dikkat çeken şehirlerimizdendir.  Kendine has bir mutfağı olan Sinop ilinin oldukça meşhur olan Sinop Mantısı, mutlaka denenmesi gereken lezzetlerindendir. Sinop Müzesi, Balatlar Kilisesi, Alaaddin Camii, Sinop Kalesi, Paşa Tabyası, Korucuk Tabyası, Sinop Eski Cezaevi ve Şehitler Çeşmesi şehrin öne çıkan başlıca tarihi ve kültürel mekânlarıdır. Tüm bu tarihi ve doğal güzellikleri görüp keşfedebilmek adına, Türkiye’nin en iyi çevrimiçi bilet satış sitesi olan alo bilet hattını ziyaret edebilirsiniz. Firmamız, Sinop iline düzenlenen çok sayıda uçak seferinde yolcularına hizmet etmiş, takdirini toplamıştır.

İzmir Sinop uçak biletinizi çok koyla adımlarla temin edebilmek adına Alo Bilet Hattı sitemizi ziyaret edebilir, uygun bilet seçenekleri sayesinde tasarruf edebilirsiniz. İzmir Sinop uçak biletinizi sorgulatmak ve temin etmek için üst kısımda yer alan arama kutusunu kullanabilirsiniz.