İzmir Şırnak Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Şırnak Uçak Bileti

sirnak-ucak-biletiKara yolları ile seyahat etmek diğer birçok yolculuk seçeneğine göre çok daha riskli, uzun süreli, stresli ve yorucu olabilmektedir. Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir, konumu gereği Şırnak iline bir hayli uzaklıktadır. İki il arasında 1600 km gibi epeyce uzun bir kara yolu bulunmaktadır. Bu uzun kara yolunu en iyi ihtimalle 18 saatlik çileli bir yolculukla atlatmanız ancak mümkündür. Çoğu insan sağlığı açısından da böylesine uzun bir yolculuğa çıkmak istemez. Çok daha iyi bir alternatif olan hava yolları ile İzmir’den Şırnak iline 2 saat 15 dakika gibi oldukça iyi bir sürede varabilirsiniz. İki il arasında 1340 km hava mesafesi bulunduğundan yolculuk boyunca manzaranın tadını çıkarabilir, keyifle seyahatinizi sürdürebilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçenekleri ile İzmir Şırnak uçak bileti kampanyalarının yer aldığı alo bilet hattı sitemiz, bu anlamda sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde İzmir Şırnak uçak biletinizi temin edebilirsiniz.

Şırnak Havalimanı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı 2013 yılında sivil kategoride hizmete açılmıştır. İç hat uçuşlarının gerçekleştiği Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, yıllık 500 bin yolcu kapasitesine sahiptir. Cizre-İdil karayolu üzerinde ikamet eden havalimanının şehir merkezine uzaklığı 18 kilometredir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde faaliyet gösteren havalimanının toplam terminal binası büyüklüğü 6600 metrekaredir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı bünyesinde bir adet 265×24 m ebatlarında taksirut, 3 uçak kapasiteli 240×120 m apron ve bir adet 3000×45 m boyutlarında beton yüzey pist yer almaktadır. Otopark alanı 3320 metrekare olan havalimanında çevre noktalara çok sayıda ulaşım olanağı bulunmaktadır.

Şırnak Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şırnak, Suriye ve Irak ile komşudur. İl genelinde karasal iklim hâkimdir. Tarım, yöresel hayvancılık, ticaret ve madencilik şehrin önemli geçim kaynaklarıdır. Şırnak turizm açısından geri kalmış olsa da tarihi özellikleri ve yapıları ile önem arz eden şehirlerimizdendir. Şehrin en işlek ve gelişmiş ilçelerinden biri olan Cizre, İsmail Ebul-iz El Cezeri’nin doğum yeridir. Çok sayıda icadı bulunan fizikçi ve makine mühendisi olan Cezeri’nin kitapları uzun yıllar boyunca Dünya genelinde ders kitabı olarak okutulmuştur. Kutlık, Serbıdev, Kipe, Hekeheşandi, Şımşıpe ve daha birçok yöresel lezzeti ile Şırnak oldukça geniş bir mutfağa sahiptir. Mem û Zin, Kırmızı Medrese, Cizre Ulu Camii, Cudi Dağı ve Cizre Kalesi şehirde görülmesi gereken başlıca yerlerdir. Alo bilet hattı, Türkiye’de en iyi hizmet veren online bilet satış sitesi olduğundan, havayolu şirketlerinin Şırnak iline düzenlediği çok sayıda uçak seferinde yolcularına erişim imkânı sağlamıştır.

www.alobilethatti.com sitesi ile çok kolay bir şekilde İzmir Şırnak uçak biletinizi temin edebilir, keyifle seyahat edebilirsiniz. Bütçenize en uygun İzmir Şırnak uçak biletini sorgulamak için sitenin üst kısmında yer alan arama motorunu kullanabilirsiniz.