İzmir Tekirdağ Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Tekirdağ Uçak Bileti

Tekirdağ Uçak Biletiİzmir’den Tekirdağ’a En Ucuz Uçak Biletleri

İki kıyı şehri olan İzmir ile Tekirdağ ili arasında seyahat etmeyi düşünüyorsanız, seyahatinize başlamadan önce yolculuk planınızı iyi yapmanız gerekmektedir. İki il arasında kara yolu açısından oldukça uzak bir mesafe bulunmaktadır. Bu uzak mesafeyi ayrıca sadece kara yolu ile aşmanız da mümkün olmayacaktır. Tekirdağ iline ulaşmak için haliyle bir noktadan sonra deniz üzerinden ilerlemeniz gerekecektir. Yolculuk şartları açısından hem zor hem de meşakkatli geçecek olan bu seyahatin tamamlanma süresi yaklaşık olarak 6 saati bulabilmektedir. Hava yollarının bu noktada çok daha iyi bir alternatif olacağı kesindir. İzmir ilinden Tekirdağ iline ortalama 50 dakikalık bir uçuş sonrası varabilirsiniz. Hava yolları ile oldukça kısa ve konforlu geçecek olan bu yolculuğa, alo bilet hattı sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz bilet sayesinde ulaşabilirsiniz. Firmamız üzerinden havayolu şirketlerinin düzenlediği Tekirdağ bilet kampanyalarını takip edebilir, bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanabilir ve çok kolay bir şekilde İzmir Tekirdağ uçak biletinizi alabilirsiniz.

Tekirdağ Havalimanı

İnşaatına 1995 yılında başlanan Tekirdağ Çorlu Havalimanı 1998 yılında aktif olarak hizmete açılmıştır. İç ve dış hat yolcu trafiğine açık olan Tekirdağ Çorlu Havalimanı sivil-askeri amaçlı faaliyet göstermektedir. İç ve dış hat yolcu kapasitesi toplamda yıllık 600 bin kişidir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı Çorlu ilçesinin Seymen Köyü sınırlarında yer alır. İlçe merkezine 15 km uzaklıkta olan havalimanında çok sayıda çeşitli ulaşım imkânı mevcuttur. DHMİ ve H.K.K tarafında ortak olarak idare edilen havalimanı toplam terminal binası büyüklüğü 6521 metrekaredir. Tekirdağ Çorlu Havalimanı bünyesinde297 araçlık otopark, bir adet 300×45 m beton yüzey pist, 172×24 m kompozit kaplama taksirut ve 11 uçak kapasiteli 564×150 m apron yer almaktadır.

Tekirdağ Hakkında Genel Bilgiler

Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında yer alan Tekirdağ, bölgedeki en büyük 2. ildir. Tekirdağ ayrıca bölgedeki tek havalimanına sahip olan il olduğundan oldukça gelişim göstermiştir. Havalimanı en büyük ve önemli ilçelerinden biri olan Çorlu’da yer almaktadır. Tekirdağ Şehitler Abidesi, Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Uçmakdere, Eriklice, Namık Kemal Evi, Rakoczi Müzesi, Tekirdağ Müzesi, Hoşköy, İğdebağlar, Çorlu Kalesi, Çamlıköy Kastro Sahili ve Hora Feneri Tekirdağ’da gezip görmeniz gereken başlıca güzellikler arasında yer alır. Karaevlialtı Höyüğü ve Menekşe Çatağı Höyüğü Tekirdağ’ın tarihi dokusunda önemli yer tutmaktadır. Tekirdağ mutfağını da oldukça çeşitlidir. Yörenin denenmesi gereken lezzetleri; Mısır Unu Dolması, Pireşe, Zennik, Şıra Mekiği, Zerde ve Tekirdağ Köftesi’dir. Türkiye’de online bilet satışı üzerine en iyi hizmeti veren alo bilet hattı, Tekirdağ iline düzenlenen birçok seferde yolcularının uçmasını sağlamıştır.

İzmir Tekirdağ uçak biletinizi çok kolay bir şekilde www.alobilethatti.com sitemiz üzerinden temin edebilir, keyifle seyahat etmenin ayrıcalığına erişebilirsiniz. İzmir Tekirdağ uçak biletinizi sitemizin üst kısmında yer alan arama motorunu kullanarak aratabilirsiniz.