İzmir Tokat Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İzmir – Tokat Uçak Bileti

tokat-ucak-biletiŞehirler arası yolculuk yapmadan önce gideceğiniz rota doğrultusunda ulaşım yolunuzu iyi belirlemeniz, yapacağınız seyahatin iyi geçmesi adına sizin için yararlı olacaktır. Gideceğiniz konum doğrultusunda yapacağınız seyahat hava yolları ile diğer seçeneklere göre çok daha kısa ve konforlu geçecektir. İzmir ilinden Tokat iline kara ve hava yollarını kıyaslamamız gerekirse yolculuk değerleri şu şekilde olacaktır. İzmir ilinden Tokat iline kara yolları ile 965 km yol mesafesi bulunmaktadır. Bu mesafenin aşım süresi en iyi ihtimalle 11 saate denk gelmektedir. Hava yolları ile iki arasında 1.30 saatlik bir uçuş mesafesi bulunmaktadır. Bu uçuş mesafesini 830 kilometrelik hava yolu oluşturmaktadır. Çok daha iyi bir tercih olan hava yolları ile keyifli, konforlu, hızlı ve güvenli bir seyahate çıkabilirsiniz. Alo bilet hattı sitemiz ile çok kolay bir şekilde İzmir Tokat uçak biletinizi alabilirsiniz. Bütçenize en uygun bilet seçeneklerinden faydalanmak adına, sitemiz üzerinden İzmir Tokat uçak bileti kampanyalarını da takip edebilirsiniz.

Tokat Havalimanı

İlk olarak 1988 yılında kurulan Tokat Havalimanı, Şubat 2002 yılında tasarruf gerekçesiyle kapatılmış daha sonrasında da Nisan 2006 tarihinde tekrardan hava trafiğine açılmıştır. DHMİ Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermeye 1995 yılında başlayan Tokat Havalimanı, toplamda 625.817.41 metrekare zemin üzerine kuruludur. İç hat trafiğine açık olan Tokat Havalimanı sivil kategoride hizmet vermektedir. Tokat Havalimanı bünyesinde; toplamda 560 metrekare büyüklüğünde terminal binası, 60 araçlık otopark, 50×85 m 1 uçak kapasiteli asfalt apron ve bir adet 1924×30 m asfalt yüzey pist yer almaktadır. Tokat Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 20 km olup, çevre noktalara çok sayıda otobüs, taksi ve servis imkânı bulunmaktadır.

Tokat Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde yer alan Tokat ilinde, üç çeşit geçişli bir iklim tipi hâkimdir. Genellikle bol yağış alan bir il olduğundan şehrin geneli yeşil alanla kaplıdır. Şehrin en önemli geçim kaynakları tarım, hayvancılık ve ticarettir. İl içinden geçen Yeşilırmak üretim açısından önemli bir sulak alan oluşturmaktadır. Kentin merkezi Tokat Kalesi etrafına kurulmuştur. Şehir merkezinde bulunan Mahmut Paşa Camii, 17. yüzyıldan kalma önemli bir tarihi eserdir. Başlıca tarihi, kültürel ve doğal ziyaret noktaları şu şekildedir; Latifoğlu Konağı, Tokat Saat Kulesi, Yağıbasan Medresesi, Tokat Ulu Camii, Pazar Kervansarayı, Ballıca Mağarası, Komana Pontika Antik Kenti, Tokat Müzesi, Keltik Çayı ve Reşadiye Kaplıcaları. Tokat ilinin bütün bu güzelliklerine erişebilmek ve güvenle seyahat etmek adına, Türkiye’nin en iyi online bilet sitesi olan alo bilet hattını ziyaret edebilirsiniz. Firmamız, Tokat iline yapılan çok sayıda uçak seferinde yolcularına hizmet etmiştir.

Çok kolay bir şekilde www.alobilethatti.com sitesi üzerinden temin edebileceğiniz İzmir Tokat uçak bileti ile tasarruf edebilir, yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Üst kısımda yer alan arama kutucuğuna İzmir Tokat uçak biletinizi sorgulatabilirsiniz.