Kabil Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kabil Uçak Bileti

Kabil Uçak Biletikabil-ucak-bileti

Afganistan’ın başkenti olan Kabil’e seyahat etmeniz gerekiyorsa bunun için havayolu firmalarını tercih edebilir ve onlarca avantajdan yararlanabilirsiniz. Havayolu firmaları diğer ulaşım araçlarına göre sizi çok daha hızlı Kabil’e götürecektir. İstanbul’dan Kabil’e yapılan yolculuklar ortalama olarak 5 saat 12 dakika sürmektedir. Ayrıca uçak yolculukları daha konforlu geçmektedir. Kabil Uçak biletinizi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak isterseniz sitemizi ziyaret etmelisiniz. Sitemiz basit ara yüzü sayesinde bilet aramalarınızı hızlı bir şekilde yapmanıza olanak sağlar. Sitemiz üzerinden aldığınız tüm biletlere kampanya fiyatları dâhil olduğundan en ucuz uçak biletlerini satın almış olacaksınız.

Kabil Havalimanı

Kabil havalimanı, Afganistan’ın en önemli havalimanıdır. Şehrin 1 km batısında bulunan havalimanı 1960’lı yıların başında inşa edilmiş ve o günden bu yana askeri amaçlar için kullanılmaktadır. Havalimanı, alınan karardan sonra 2002 yılında sivil havacılık uçuşlarına da açılmıştır. Ancak sefer sayısı sınırlıdır ve güvenlik önlemleri üst seviyededir. Kabil havalimanından şehir merkezine gitmek için genelde ücreti 100 afgani olan taksiler kullanılır. Ayrıca havalimanı şehir merkezine yakın olduğundan yürüyerek de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Alo bilet hatta sayesinde siz de Kabil’e THY uçak biletinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Kabil Hakkında Genel Bilgiler

Afganistan’ın en büyük şehri olan Kabil’in M.Ö 1500 yılında kurulduğu tahmin edilmektedir. Özellikle 6. ve 7. Yüzyıllarda Asya’nın en önemli şehri olarak birçok medeniyetin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Günümüzde ise eski ihtişamından uzak olsa da halen Asya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Kabil’e tatil amacıyla gitmek istiyorsanız iklim etkisinde kalmamak için biletinizi ilkbahar ve sonbahar aylarında almalısınız. Kabil’e Uygun bileti bularak aldıktan sonra Babür’ün Asma Bahçelerini, Bala Hisar’ını, Kabil Hayvanat Bahçesini ve daha onlarca yapıyı dolaşabilirsiniz. Acıktığınız zamanlarda ise dünyanın hiçbir mutfağından etkilenmemiş olan Afgan yemek kültüründeki lezzetleri tatma şansınız olacaktır. Özellikle pilav, Afgan mutfağında önemli bir yere sahiptir ve onlarca farklı çeşidi bulunmaktadır.

Siz de bu şehri ziyaret etmek istediğinizde www.alobilethatti.com üzerinden aradığınız uçak biletlerini bulabilir ve en uygun fiyatlardan yararlanarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz.