Kahire Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kahire Uçak Bileti

kahire-ucak-biletiKahire’ye Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alabilirim?

Yurtdışına alınan uçak biletlerinde birçok farklı indirim seçeneği sunulabiliyor. Bu indirimleri değerlendirebilmek için kişilerin belirli siteleri kullanmaları gerekiyor. Alo bilet hattı sitesi üzerinden bilet alışverişlerini gerçekleştiren kişiler yılın her döneminde indirimlerden faydalanabilirler. Bunun için siteye üye olmanız ya da herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmiyor. Uçak bileti alışverişleri için siteye girdikten sonra bilet arama işlemini yaparak kendinize uygun biletleri belirlemeniz gerekiyor. Sonrasında uygun ödeme seçenekleri ile birlikte alışverişler tamamlanabilir.

Kahire Hakkında Bilgiler

Dünyanın 7 harikasından birisine sahip olan Kahire, Mısır’ın başkenti ve ülkenin gezilmesi gereken ilk şehridir. Ayrıca Arap ve Afrika dünyasının da en büyük şehri olarak gösterilmektedir. Şehrin ismi, Arapçada muzaffer yani galip gelen anlamına gelmektedir. Birçok farklı alanda ülkenin başkenti konumundadır. Siyasi ve ekonomik açıdan da ülkenin idare edildiği yerdir.

Kahire Nüfusu: 9.120.350

Kahire Yüzölçümü: 460 km2

Kahire Tarihi Hakkında Bilgiler

Mısır ve çevresinde yapılan araştırmalar çok eski dönemlerden beri büyük kavimlerin bu bölgede yaşadığını kanıtlamaktadır. Müslümanlığın gelişiyle birlikte 641 senesinden itibaren günümüzde ki Kahire oluşmaya başlamıştır. Selehaddin Eyyubi döneminde şehir çok hızlı bir gelişim içerisine girdi ve sonrasında bölgenin en büyük kenti haline dönüştü. Yakın tarihimiz incelendiğinde Osmanlı’nın 1517 senesinde Mısır’ı almasıyla birlikte yalnızca bir eyalet haline dönüştü. Sonrasında Fransa’nın karışıklıklardan faydalanarak bölgeyi ele geçirmesi ile birlikte yönetim değişti. O günden sonra bağımsızlık mücadelesi veren bölge günümüzdeki konumuna geldi.

Kahire’nin İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehir içerisinde genel olarak çöl iklimi hâkimdir. Bazı kısımlarda Akdeniz ikliminin de etkisi görülmektedir. Ancak genellikle sıcaklıklar çok yüksek seviyelerde seyretmektedir. Bu sebeple de ziyaretçiler ucuz uçak bileti alarak şehre gitmeyi düşünürlerse ilkbahar aylarında gitmelidirler. Bu dönemlerde yağışlar az görülür ve sıcaklıklar yaz aylarında olduğu kadar yüksek seviyeleri görmez. Gece saatlerinde ise çöl ikliminin genel özelliği olarak serin dönemler geçirilir. Hangi mevsimde gidilirse gidilsin akşam saatleri geldiğinde ziyaretçilerin ince bir mont giyme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bunun için hazırlıklı gidilmesi önerilir.

Kahire’nin Lezzetli Yemekleri

Genel olarak baharatlı olan yemeklerde, et, pirinç ve baklagiller bolca kullanılmaktadır. Bu doğrultuda ülkemizin mutfağına oldukça benzer bir mutfağının olduğu söylenebilir. Geçmiş dönemde Osmanlı himayesinde kalmasının da bunda etkisi vardır. Ayrıca yemeklerin yanında çok sayıda meze ikram edilir ve bu mezelerin çoğu ülkemizde de kullanılmaktadır.

Kahire’nin Gezilecek Yerler

Gize Piramitleri, şehre gidildiğinde ilk görülmesi gereken yerdir. Her yıl milyonlarca kişi hala sırrı çözülememiş olan bu piramitleri inceler. Şehirde bu piramitlerin yanı sıra küçük birkaç piramit daha bulunur. Bunlar da şehre gidildiğinde kesinlikle görülmelidir. Online uçak bileti alarak şehre gelen kişiler müzeleri de gezerek günlerini tamamlayabilirler.