Kapadokya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kapadokya Uçak Bileti

Kapodokya Uçak BiletiTürkiye’de yer alan ve sayısız doğal güzelliğe ev sahipliği yapan yerlerin başında şüphesiz Kapadokya yer almaktadır. Tarih boyunca sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kapadokya Nevşehir ilimizde yer almaktadır. İç Anadolu bölgemizde yer alan bu ilçe hem turistik hem de yer şekillerinin güzelliği bakınd
an kendine hayran bırakmaktadır. Bu sebeptendir ki sayısız yerli ve yabancı turist her yıl bu ilimize geziler ve turlar yapmakta, özellikle yaz aylarında bu turistik trafik oldukça fazla olmaktadır.

İç bölgemizde olmasından dolayı diğer bölgelerimizle olan ulaşım imkânı oldukça fazladır. Bunlardan demir yolu ulaşımı nispeten daha az tercih edilmekte olup genellikle karayolu ve havayolu ulaşımları tercih edilmektedir. Fakat karayolu ulaşımı bazı noktalarda oldukça can sıkıcı olmaktadır. Özellikle çift şerit bulunmayan otobanlarda bu durum yolcuğu yer yer tehlikeli yapabilmektedir. Çünkü bu bölgeni yer şekilleri genel olarak düz bir arazi yapısına sahip olan İç Anadolu bölgesine nazaran biraz daha engebelidir. İşte bu sebepten dolayı her ne kadar yol yapım çalışmaları yapılıyor olsa da yolcuğu sıkıcı bir hale getirmektedir.

Fakat havayolu tercihlerinizde sitemizde yer alan alo bilet hattı sayesinde size uygun sefer ve bileti kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca yine en uygun bileti bulabilmek için sitenin üzerinde yer alan arama sayfasını da kullanabilirsiniz.

KAPADOKYA’YA EN YAKIN HAVALİMANI

Çok eski bir tarihe sahip olan havalimanı aslen 1950’lerde kullanılmaktayken daha sonra ülke şartları dolayısıyla kullanımı durmuştur. Bu süreçten sonra tekrar kullanıma açılması düşünülmüş, çalışmalar başlamıştır. Bu çalışmalar 2008 yılında bitmiş ve havalimanı tekrar faaliyete açılmıştır.

Kapadokya’ya yaklaşık 20 km ve Nevşehir ilinde yer almaktadır. Ayrıca diğer illere de ulaşılabilir uzaklıkta bulunmaktadır. Şehre uzaklığı ise 30 km civarındadır.

Geniş bir alana kurulan havalimanı 5 uçak kapasiteli Aprona sahiptir. Pist genişliği ise 3000×45 metre boyutundadır.

400 araçlık otoparka sahiptir. Hem iç ve hem dış trafik akışına sahiptir. Bu sayede civardaki havayollarının yükünü oldukça hafifletmektedir.

Ayrıca içinde Cafe ve restoranları da bulunmaktadır. Son olarak ise 3 farklı havayolu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

KAPADOKYA HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Türkiye’ de oldukça fazla olan doğa turizminin büyük bir bölümü Nevşehir ilimizde yer alan Kapadokya’da gerçekleşmektedir.33 binlik nüfusuyla Kapadokya, Peribacaları adı verilen oluşumlara ev sahipliği yapmakta her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu oluşumlar önemli lav püskürmeleri ile oluşmuş ve zamanla kalıplaşarak bugünkü halini almıştır. Ayrıca ilçede gezilecek yerler arasında Ihlara Vadisi, Antik Yeraltı Çarşısı gibi mekanlar da sayılabilir.

Yörenin en meşhur lezzetleri arasında da Çömlek Fasulyesi, Testi Kebabı ve tadılması gerek içekler arasında da ünlü Kapadokya Şarabı olarak sayılmaktadır.

Sıcak hava balonu gezileri de Kapadokya’nın olmazsa olmaz faaliyetleri arasında yer almaktadır. Yine birçok kişi Kapadokya’nın harika görüntüsünü bu balonlardan izleme fırsatı yakalamaktadır.

Gelişen turizmi ve özellikleriyle Kapadokya’dan hem başka şehirlere ulaşım hem de bu bölgeye erişim oldukça kolaydır. Sizde sitemiz olan www.alobilethatti.com üzerinde bulunan arama butonundan Kapadokya Nevşehir uçak bileti aratabilir, hızlı ve güvenli bir yolculuğu tercih edebilirsiniz.