Karaman Uçak Bileti, Ucuz Karaman Uçak Bileti Fiyatları

Karaman Uçak Bileti

konya-ucak-biletiİç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Karaman’a yolculuk oldukça kolaydır. Kara yolu ve hava yolu tercih edilebilecek yolculuk tipleri arasındadır. Fakat burada avantajlı olan havayoludur. Karayolu kullanılarak yapılan yolculuklar oldukça yorucu ve tehlikeli olabilmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre en çok kaza karayollarında gerçekleşmiştir. Bu da can ve mal kayıplarına neden olmuştur. Bu nedenle uçakla seyahat etmek doğru tercih olacaktır. Karaman’da havalimanı bulunmadığından ilçeye en yakın havalimanı Konya Hava Limanı’na uçak biletinizi almanız gerekmektedir. Buradan da dilerseniz otobüsle dilerseniz servis aracılığıyla Karaman’a ulaşabilirsiniz. Karaman uçak biletinizi Alo Bilet Hattı aracılığıyla kolayca temin edebilirsiniz.  Pek çok yolcu Alo Bilet Hattı sayesinde Karaman’a havayoluyla gitmenin keyfini çıkardı. Siz de onlar arasına katılın.

Karaman’a En Yakın Havalimanı

Karaman’a en yakın havalimanı Konya Havalimanı’dır. Konya Havalimanı 2000 yılında hizmete açılmıştır. Havalimanının yıllık uçak kapasitesi 17.520’dir. Konya Havalimanı 196 bin metrekarelik bir alan üzerinde faaliyet göstermektedir. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı 18 km’dir. Ulaşım otobüs, taksi ve rent-a car ile sağlanmaktadır. 520 araç kapasiteli otoparkı ile havalimanında park sorunu da yaşanmamaktadır. Sivil ve askeri olmak üzere çift statülü olan havalimanında iç ve dış hatlar terminali ortaktır. Terminal binasının toplam büyüklüğü 23.650 metrekaredir.

Karaman Hakkında Genel Bilgiler

Karaman ilinin nüfusu 184.493, yüz ölçümü ise 3.709 kilometrekaredir. Bölgede karasal iklim hakimdir, yaz ayları oldukça kurak geçer. Karaman tarihi ile çok eski bir yerleşim yeridir. Tarihi MÖ 8000’li yıllara kadar uzanır. Karaman bünyesinde merkez ilçeyle beraber 6 adet ilçe bulunur. Bu ilçeler: Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir, Sarıveliler ve Merkez ilçedir. Çevresi dağlarla sarılı olan Karaman genel olarak düzlükten oluşmaktadır. Sağlam yer yapısı ile Karaman ülkemizin deprem riski en az olan yerlerinden biridir. Karaman içerdiği yapılarla başlı başına bir Türk Turizm merkezidir. İl içerisinde sayısız cami, medrese, kale, hamam, türbe vb. mevcuttur. Bunlardan en önemlileri: Hatuniye (Nefise Sultan) Medresesi, Yunus Emre Türbesi, Karaman Kalesi, Nuhpaşa Camii, Alaeddin Bey Kümbeti, Ebul Feth Camii, Arapzade Camii’dir. Bu yapıların yanı sıra başlıca gezilecek yerler: Akköprü, Yollarbaşı Tarihi Höyüğü, Meraspolis Mağarası, Yabangülü Saklı Kiliseleri, Lystra Höyüğü (İlisıra) olarak sıralanabilir.

http://www.alobilethatti.com/ Türkiye’nin her yerine düzenlenen uçak seferlerinde yolcuların tercih ettiği bir numaraları bilet satış sitesidir. Verdiği hizmet ve kaliteyle Alo Bilet Hattı’nı tercih ederek online uçak biletlerinizi en avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey yukarıda bulunan sorgulama sekmesini kullanarak Karaman uçak biletlerini incelemek. Havayolu şirketlerinin sizlere sunduğu Karaman uçak bileti kampanyalarını görerek bütçenize en uygun olanını seçebilirsiniz. Alo Bilet Hattı ile keyifli ve sorunsuz bir yolculuğun tadını çıkarmaya hazır olun.