Katar Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Katar Uçak Bileti

katar-ucak-biletiKatar’a Yolculuk

Dünyada kişi başına düşen milli geliri en yüksek olan ülkeler sıralamasında üst sıralarda yer alan Katar, birçok kişi için önemli bir iş merkezidir. Şehir Dubai ile girdiği yarışta bölgenin lider ülkesi olma amacıyla büyük atılımlar gerçekleştirir. Bu doğrultuda da çok büyük inşaat işleri ülkede başlamış ve sürekli olarak başlamaya devam etmektedir. Ülkenin en önemli şehri olarak başkent Doha gösterilir. Muhteşem gökdelenleri ve iş imkânları ile birlikte Doha ülkemizde de oldukça popülerdir. Katar uçak bileti alan kişiler genellikle Doha’da yeni açılan Hamad Havalimanı’na giderler. Buradan da şehrin istedikleri noktasına çok kısa bir sürede ulaşım sağlanacaktır.

Katar Hamad Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Doha’da şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını kullanan kişi sayısı oldukça azdır. Ülke içerisinde yakıt fiyatları çok düşük olduğundan birçok kişi kendi araçları ile birlikte ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bunun dışında taksilere de talebin oldukça fazla olduğu söylenebilir. Taksilerin de talep ettikleri ücretler oldukça düşük seviyelerdedir. Şehir merkezinden trafik olmadığı takdirde kişiler 15 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Katar Hamad Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanına iniş yapan kişiler şehir içi ulaşımda sorun yaşamak istemiyorlarsa havalimanında yer alan özel firmalardan araç kiralayabilirler. Kiralanan bu araçlar şehir içerisinde uygun benzin fiyatları ile birlikte rahatlıkla kullanılmaktadır. Şehir içerisinde yer alan nüfusun oldukça fazla aracı olduğundan trafik sorunu olduğu rahatlıkla söylenebilir. Şehir içerisinde trafik sorununun kontrol altına alınması için çalışmalar ve planlamalar yapılmaktadır. Ancak bu çalışmaların kısa süre içerisinde sonuç vermesi de oldukça zor görünür.

Katar Hamad Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Şehirde havayolu ulaşımını zirveye taşımak adına yeni inşa edilen Hamad Havalimanı 2009 senesinde açılmıştır. Ancak o dönemde tam olarak hazır olmayan havalimanı birkaç sene boyunca tam kapasiteyle hizmet veremezken bazı bölümlerinin de yapımına devam edilmiştir. 2014 senesinde ise Katar Havayolları’nın düzenlediği muhteşem bir şovla birlikte havalimanı hizmete resmen açılmıştır. Bu açılış sonrasında da havalimanı bölgenin önemli duraklarından birisi haline gelmiştir.

Ucuz Katar Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Katar’a turizm ya da iş amaçlı giden kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple de ülkemizden direkt olarak Katar’a giden seferler düzenlenmektedir. Bu seferler içerisinden kişiler kendilerine en uygun olanları Alo Bilet Hattı sitesi üzerinden rahatlıkla seçebilirler. Seçim aşamasından önce kaç kişi gideceklerini ve yolculuk tarihlerini belirten kişiler, sonrasında liste halinde tüm biletleri görüntüleyebilirler. Bu biletler arasından seçim yapma aşamasında biletlerin tüm özellikleri de ekranda görülmektedir.  Seçimlerini yapan kişiler ödeme aşamasına geçerek biletlerinin satın alma işlemlerini tamamlayabilirler. Herhangi bir sorun yaşadıklarında ya da akıllarına takılan bir soru olduğunda sitenin üst kısmında yer alan telefon numaraları onlara yardımcı olacaktır.