Kazablanka Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kazablanka Uçak Bileti

kazablanka-ucak-biletiKazablanka için Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünyanın farklı noktalarına yapılan ziyaretlerde havayolu ulaşımı her zaman ilk tercih oluyor. Bu doğrultuda birçok kişi alobilethatti.com sitesine girerek bilet arama işlemlerini ve sonrasında satın alma işlemlerini gerçekleştiriyor. Bu işlemler için siteye herhangi bir ek ücret ödemek gerekmiyor. Siteye giren kişiler, gidecekleri şehri yazdıktan sonra birkaç dakika içerisinde tüm bilet seçeneklerini inceleyebiliyor. Sonrasında sitenin ucuz uçak bileti alabilmemiz için sunduğu uygun ödeme seçeneklerini rahatlıkla değerlendirebiliriz.

Kazablanka Hakkında Bilgiler

Fas’ın en büyük kenti ve metropolü olan Kazablanka, İspanyolcada beyaz ev anlamına gelmektedir. Şehre giden kişiler isminin şehre yansımasını da rahat bir şekilde gözlemleyebilirler. Fas’ın kuzeybatısında yer alan şehir 3,5 milyonluk nüfusuyla birlikte ülkenin en kalabalık şehri unvanını da elinde bulundurur. Coğrafi konum olarak Endülüs’e oldukça yakındır. Bu durum mimarisine de direkt olarak yansımıştır.

Kazablanka Nüfusu: 3.359.818

Kazablanka Yüzölçümü: 324 km2

Kazablanka Tarihi Hakkında Bilgiler

12. yüzyılda bugün ki coğrafi konumunda bir köy bulunan Kazablanka, o dönemlerde farklı bir isim ile anılmaktaydı. Korsanların uğrak yeri olan bölge bir süre sonra tamamen korsanların eline geçti. Bu durumdan rahatsız olan Portekizli denizciler bu köyü ateşe verdi ve alanda hiçbir şey bırakmadılar. Sonrasında da buraya Portekiz’den gelen insanlar yerleşerek bugün ki Kazablanka’yı kurdular. Şehrin isminin bu sebeple İspanyolcada bir karşılığı olurken, 1755 senesinde şehir büyük bir deprem ile yerle bir oldu. Ancak sonrasında şehir tekrar kuruldu ve günümüzdeki halini almaya başladı.

Kazablanka’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz ikliminin etkisi altında olan Kazablanka, ülkemizin güney sahillerini andıran bir havaya sahiptir. Yaz ayları oldukça sıcak geçerken bu dönemlerde yağmur çok görülmez. Genel olarak kurak geçen yaz aylarında ziyaretçiler rahatlıkla denize girebilirler. Kış aylarında ise sıcaklıklar çok soğuk olmaz ancak ılık denebilecek seviyeye kadar gelir. Bu dönemlerde yağmurlar da şehre düşmeye başlayabilir. Bu sebeple uçak bileti alarak şehre gitmeyi düşünen kişilere ilkbahar ve yaz aylarında gitmesi önerilmektedir.

Kazablanka’nın Lezzetli Yemekleri

Ülkemizden online uçak bileti alarak şehre giden kişiler, yemek kültürü açısından hiçbir sorun yaşamazlar. Genel olarak Fas mutfağı ülkemizin mutfağın oldukça benzemektedir. Patates salatası ya da cacık gibi ortak birçok ürün bulunurken kendine has yemeklerinde de bizlerin damak tadına oldukça yakındır. Şehirde rahatlıkla yemek yenebilecek çok sayıda restoran yer alır.

Kazablanka’nın Gezilecek Yerler

Şehrin merkezi olarak Muhammed V Meydanı gösterilmektedir. Genellikle yaşam en hızlı burada yaşanır ve tüm imkânlar mevcuttur. Twin Center da şehrin simgeleri arasında yer alır. 115 metre yüksekliğindeki iki gökdelenin bulunduğu alan şehrin en modern alanlarından birisidir. Bu bölgede yaşayan halk da genel olarak şehrin varlıklı aileleridir.